peugeot sr1 concept

Tak wygląda nowy model koncepcyjny od Peugeota, nazwany SR1 Hybrid Roadster. Pomimo tego, że nie jest pewne czy to auto kiedykolwiek w ogóle trafi do produkcji, to bez wątpienia jest jednym z najważniejszych projektów Peugeota w ciągu kilku ostatnich lat.

SR1 zostanie odsłonięty na Geneva Motor Show w marcu tego roku. Ten concept car jest tak bardzo ważny, gdyż to on wyznacza trendy w stylizacji nowych aut spod znaku lwa i to na jego stylistyce będą wzorowali się projektanci wszystkich nadchodzących Peugeotów.

Dwudrzwiowy roadster ze zdejmowanym dachem, pomieści na swoim pokładzie kierowcę i dwóch pasażerów w systemie 2+1. Patrząc na wygląd zewnętrzny łatwo zauważyć, że linia nadwozia nawiązuje do Aston Martina V8. Podobieństwo zanika jednak pod maską. SR1 jest hybrydą korzystającą z technologii HYbrid4, którą znaleźć będzie można w zielonej odmianie Peugeota 3008, dostępnej od 2011 roku. Główną jednostką napędową jest umieszczony z przodu turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6-litra, który produkuje 218 koni mechanicznych. Dodatkowo motor ten jest wspierany przez 95-konną jednostkę elektryczną, którą ulokowano z tyłu. Całość może napędzać wszystkie cztery koła z łączną mocą 311 koni mechanicznych, to już nie przelewki. Auto ma przy tym spalać zaledwie 4.9-litra na setkę i emitować 119g CO2 na 1 km.

Francuski producent zastosował układ kierowniczy z czterema skrętnymi kołami. Tylne “wspierają” przednie, w zależności od prędkości z jaką porusza się pojazd. Takie rozwiązanie znaleźć możemy chociażby w Lagunie Coupe.

Nowe Peugeoty wzorowane na SR1 będą miały jeszcze ostrzejsze krawędzie i delikatny nosek w postaci przedniego grilla. Zapowiada się interesująco.

Źródło: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.