Peugeot SR1 Hybrid Roadster Concept wyznacza trendy

peugeot sr1 concept

Tak wygląda nowy model koncepcyjny od Peugeota, nazwany SR1 Hybrid Roadster. Pomimo tego, że nie jest pewne czy to auto kiedykolwiek w ogóle trafi do produkcji, to bez wątpienia jest jednym z najważniejszych projektów Peugeota w ciągu kilku ostatnich lat.

SR1 zostanie odsłonięty na Geneva Motor Show w marcu tego roku. Ten concept car jest tak bardzo ważny, gdyż to on wyznacza trendy w stylizacji nowych aut spod znaku lwa i to na jego stylistyce będą wzorowali się projektanci wszystkich nadchodzących Peugeotów.

Dwudrzwiowy roadster ze zdejmowanym dachem, pomieści na swoim pokładzie kierowcę i dwóch pasażerów w systemie 2+1. Patrząc na wygląd zewnętrzny łatwo zauważyć, że linia nadwozia nawiązuje do Aston Martina V8. Podobieństwo zanika jednak pod maską. SR1 jest hybrydą korzystającą z technologii HYbrid4, którą znaleźć będzie można w zielonej odmianie Peugeota 3008, dostępnej od 2011 roku. Główną jednostką napędową jest umieszczony z przodu turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6-litra, który produkuje 218 koni mechanicznych. Dodatkowo motor ten jest wspierany przez 95-konną jednostkę elektryczną, którą ulokowano z tyłu. Całość może napędzać wszystkie cztery koła z łączną mocą 311 koni mechanicznych, to już nie przelewki. Auto ma przy tym spalać zaledwie 4.9-litra na setkę i emitować 119g CO2 na 1 km.

Francuski producent zastosował układ kierowniczy z czterema skrętnymi kołami. Tylne „wspierają” przednie, w zależności od prędkości z jaką porusza się pojazd. Takie rozwiązanie znaleźć możemy chociażby w Lagunie Coupe.

Nowe Peugeoty wzorowane na SR1 będą miały jeszcze ostrzejsze krawędzie i delikatny nosek w postaci przedniego grilla. Zapowiada się interesująco.

Źródło: Carscoop