pedro de la rosaPedro de la Rosa został kierowca zespołu Sauber i w sezonie 2010 będzie partnerem Kamui Kobayashiego. Przypomnijmy, że Pedro jeździł już w F1 trzy lata temu.

– Pedro przez wiele lat pracował w jednym z czołowych zespołów, osiągając najwyższy poziom zaawansowania technicznego – powiedział Peter Sauber. – Jako zespół chcemy zyskać na jego doświadczeniu i tego samego spodziewa się Kamui. Kombinacja doświadczenia i młodości wiele razy była owocna. Nie spodziewamy się, aby w sezonie 2010, któryś z nich by zawiódł. Oczywiście to ważne, aby otrzymali dobry samochód, a jeśli chodzi o postęp prac, jestem optymistą. Pomimo niepewnego okresu planowo kontynuowaliśmy nasze przygotowania do sezonu 2010.

– Zawsze jestem pełen wiary, że będę miał szansę, aby pokazać się jako kierowca zespołu – oświadczył Pedro de la Rosa. – Po zmniejszeniu ilości testów, to był mój cel, który starałem się zrealizować. Jestem podekscytowany zbliżającym się sezonem z zespołem Petera Saubera, który od 1993 roku jest solidną firmą.

Źródło: WrumWrum