renault r30Renault F1 Team na torze Riciardo Tormo zaprezentował dziś swój nowy bolid na sezon 2010 – Renault R30. Odsłonięcia dokonali Robert Kubica i Witalij Pietrow. Tym samym Pietrow jest pierwszym rosyjskim kierowcą F1. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, kierowcami testowymi zostali Ho-Pin Tung oraz Jerome d’Ambrosio.

Ekipa z Enstone wróciła do klasycznego, żółto czarnego, malowania. Bolid posiada płetwę rekina na pokrywie silnika oraz podniesiony nos.

Początek nowego sezonu Formuły 1 zawsze jest okresem wielkich oczekiwań – powiedział Eric Boullier. – Dla Renault, przed sezonem 2010 jest to szczególne, ponieważ rozpoczyna się nowa era zespołu. Mamy nową strukturę, nowych kierowców i nowe barwy, zatem jest się czym ekscytować i z tym sezonem wiążą się duże oczekiwania. Ustalanie celów nigdy nie jest łatwe, ale to oczywiste, że mamy duże ambicje przed sezone 2010, bowiem  chcemy  znów mieć Renault w czołówce pola startowego. To się jednak nie stanie z dnia na dzień. Chcemy przejść tę drogę krok po kroku. R30 powinno być konkurencyjnym, szybkim i niezawodnym samochodem. Wybraliśmy agresywną strategię rozwoju. Fabryki w Enstone i Viry pracowały bez wytchnienia przez długie zimowe miesiące aby zapewnić, że podejdziemy do nowego sezonu w najlepszej formie. Te fabryki odnosiły sukcesy w przeszłości i nie zapomniały jak wygrywać w Formule 1.

Źródło: WrumWrum.pl