2010 opel meriva 00glowneGeneral Motors UE opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia oraz mnóstwo szczegółów na temat nowej Merivy, czyli minivana spod znaku Opla. Auto zadebiutuje 3 marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Opel Meriva nowej generacji będzie charakteryzować się przede wszystkim tylnymi drzwiami, które są otwierane w przeciwnym kierunku. Dzięki rewolucyjnemu systemowi tylnych siedzeń FlexSpace, wysoko usytuowanym miejscom i przestrzennej kabinie Meriva wyróżnia się pod względem elastyczności, pozostając przy tym pojazdem niewielkich rozmiarów.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że nowa Meriva wpisuje się w gamę stylistyczną Opla Insigni i Astry 2010.

Póki co, producent nie zdecydował się na opublikowanie fotografii przedstawiających wnętrze pojazdu. Opel przekonuje jednak, że w kabinie można się spodziewać nawiązania do w/w modeli (Insignia, Astra).

Pod maską znajdziemy sześć różnych jednostek – benzynowych oraz wysokoprężnych. Moc będzie się wahać w przedziale od 75 do 140 KM. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że firma planuje w przyszłości zaprezentować wersję ecoFLEX.

Źródło: Carscoop, Opel

3 komentarze
  1. Opel jak Citroen, czy Wy tez dostrzegacie te nawiązanie do C4 Picasso? Ja tu widzę brak brak pomysłow u projektantów Opla 🙂 Choc całość prezentuje sie zacnie

  2. z Citroena tutaj nic nie ma, ale na pewno jest wiele z Suzuki R3, a może odwrotnie, w każdym razie bardzo ładna linia nadwozia, podobnie jak Insignia oraz nowa Astra, wiele jest tutaj z czysto niemieckiej linii, Citroen jest zbyt finezyjny.

Komentowanie zostało wyłączone.