Odświeżona Mazda6/Atenza oficjalnie!

2011 mazda6 atenza 001glowneMazda opublikowała pierwsze zdjęcia zmodernizowanej Mazdy6 (w Japonii znana jako Atenza), która zadebiutuje w marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Mazda6 2011 niewiele różni się od swojej „poprzedniczki”. Zmiany stylistyczne ograniczono do nowego grilla, wyprofilowanych zderzaków oraz do przemodelowanych reflektorów i tylnych świateł. W ofercie pojawią się rownież nowe wzory aluminiowych felg w rozmiarach 17-18 cali.

Dostępnych będzie sześć silników, w tym nowa jednostka benzynowa 2.0 DISI z wtryskiem bezpośrednim, zużywająca mniej paliwa i emitująca mniej spalin niż silnik 2.0, który zastępuje. Napęd przenoszony będzie za pośrednictwem pięciostopniowej automatycznej skrzyni biegów, opracowanej specjalnie z uwzględnieniem charakterystyki nowej jednostki napędowej. Gamę silników benzynowych uzupełniają udoskonalone wersje jednostek MZR 1.8 i 2.5.

Dla wielbicieli jednostek wysokoprężnych oddano do dyspozycji silnik MZR-CD 2.2 w trzech wersjach mocy – od 129 do 180 KM. Wszystkie wersje silnikowe są dynamiczne, zapewniają niższe zużycie paliwa i mniejszą emisję CO2.

W wyposażeniu modelu Mazda6 znajdzie się kilka nowych funkcji związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład przednie reflektory adaptacyjne czy wspomaganie ruszania na wzniesieniu. O odpowiednie właściwości jezdne zadba z kolei udoskonalone zawieszenie.

Nowa wersja modelu Mazda6 zostanie wprowadzona do sprzedaży w Europie wiosną br. Będzie to jedna z trzech premier zaprezentowanych podczas konferencji prasowej Mazdy, która odbędzie się 2 marca na stoisku Mazdy w Hali 5.

Źródło: Mazda, Carscoop