2011 mazda5 mpv 01glownePodczas Genewskiego Salonu Motoryzacyjnego, który odbędzie się w marcu, zadebiutuje nowa Mazda5. Cechą charakterystyczną nowej Mazdy5 będzie układ przesuwnych drzwi tylnych oraz system 7 fotel Karakuri, pozwalający na łatwą konfigurację przestrzeni wewnątrz kabiny pasażerskiej.

Atrakcyjne i aerodynamiczne nadwozie opracowano z wykorzystaniem elementów nowego stylu „Nagare Flow”, który przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa, dzięki wyjątkowo niskiemu współczynnikowi oporu powietrza oraz optymalnej charakterystyce zawirowań powietrza opływającego bryłę samochodu.

Pod maską Mazdy5 2010 znajdzie się nowy, dwulitrowy silnik benzynowy DISI z bezpośrednim wtryskiem i systemem i-stop. Moc przekazywana jest poprzez manualną skrzynię biegów o 6 przełożeniach, zestrojonych specjalnie z myślą o tym modelu. Nowy motor uzyskuje  emisję CO2 niższą nawet o 15% w porównaniu do benzynowej jednostki 2.0 MZR, którą zastępuje.

Gama silników benzynowych obejmuje ponadto jednostkę 1.8-litra, współpracującą z sześciobiegową skrzynią manualną.

Nowa Mazda5 wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią bieżącego roku. Będzie to jedna z trzech premier, jakie zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej Mazdy, która odbędzie się 2 marca o godzinie 11:15 na stoisku Mazdy w Hali 5.

Źródło: Mazda, fot: Carscoop

1 komentarz
  1. przod auta wyglada jak lekko zmodyfikowany przod od peugeota 407 w szczegolnosci przednie lampy to sugeruja co dla mnie jest plusem

Komentowanie zostało wyłączone.