Mercedes GP przedstawił malowanie (FOT)

17Podczas konferencji w muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, niemiecki zespół Mercedes GP Petronas zaprezentował schemat swojego malowania na sezon 2010. Nowy samochód zostanie przedstawiony pierwszego lutego w Walencji, podczas pierwszej, oficjalnej grupowej sesji testowej.

Zespół poprowadzi Ross Brawn, a pod jego komendami znaleźli się powracający do F1 Michael Schumacher oraz Nico Rosberg, który przeszedł z Williamsa.

To zaszczyt, móc dziś tutaj w muzeum Mercedesa-Benza w Stuttgarcie uczestniczyć w oficjalnej prezentacji zespołu Formuły 1 Mercedes GP Petronas. Po pierwszym spojrzeniu na eksponaty muzeum, człowiek zdaje sobie sprawę z fantastycznego wyścigowego dziedzictwa firmy Mercedes-Benz, a my mamy nadzieję przyczynić się do tych sukcesów naszym postępem. Nasz zespół pracował niesamowicie ciężko przez cały zeszły rok i cała zimę nad rozwojem naszego bolidu MGP W01 i wszyscy w zespole już niecierpliwie czekają na rozpoczęcie się oficjalnych testów w Walencji w przyszłym tygodniu. Mamy dwóch świetnych kierowców w Nico i Michaelu, którzy stworzą jedną z najbardziej ekscytujących i zarazem najlepszych par kierowców w stawce, a dzięki wsparciu Mercedes-Benz, Aabar i naszego nowego partnera tytularnego firmy PETRONAS i wszystkich pozostałych partnerów zespołu, z niecierpliwością czekamy na start sezonu 2010 Formuły 1 oświadczył Ross Brawn.

W końcu rusza sezon Formuły 1 stwierdził Schumacher. – Jestem w pełni oddany temu nowemu wyzwaniu. Dla mnie to praktycznie jak początek i jestem zmotywowany. Mamy doskonałe połączenie Mercedes GP Petronas. May zespół mistrzów świata w każdym tego słowa znaczeniu i nie mogę się doczekać kiedy pierwszy raz zasiądę w tym samochodzie. Jestem przekonany Mercedes GP Petronas będzie walczył o mistrzostwo w tym sezonie. Dla mnie w Mercedesie historia zatoczyła koło, ponieważ zaczynałem moja karierę z trój ramienną gwiazdą na kasku. To jest kolejny powód dla którego nie mogę się doczekać ponownej rywalizacji.

– Naprawdę, tu w Stuttgarckim muzeum można wyczuć cała wielką historię motorsportu Mercedesa-Benza, a być częścią nowego zespołu Srebrnej Strzały i całe to dziedzictwo napełnia mnie niesamowitą dumą i motywacją. Od kiedy przyłączyłem się do zespołu w listopadzie, spędziłem dużo czasu w fabryce w Brackley, w centrum silnikowym Mercedes-Benz High Performance Engines w Brixworth i tu w Stuttgarcie, co dało mi okazję na oswojenie się z otoczeniem i poznanie wszystkich współpracowników. Widziałem jak ciężko zespół pracuje nad nowym bolidem i naprawdę nie mogę się doczekać pierwszej okazji żeby nim pojeździć w Walencji w przyszłym tygodniu. Nie mogę się doczekać pracy ze wszystkimi w zespole Mercedes GP Petronas i będę dawał z siebie wszystko by wynagrodzić fantastyczny wysiłek dobrymi wynikami na torze w tym sezonie.

Źródło: WrumWrum.pl, fot: F1WM