Detroit 2010: Oto nowy Ford Focus! [WIDEO]

nextgenfordfocus000 optPodczas targów motoryzacyjnych w Detroit Ford zaprezentował trzecią generację modelu Focus. Jak zapewnia producent, atutami nowego Focusa będą: niskie spalanie, wysoka jakość materiałów i przyjemność z jazdy.

Muszę przyznać, że specjalnie dla tej premiery nie zmrużyłem oka od 30 godzin. Warto było? Do teraz się zastanawiam.

Nowy Ford Focus jest bez wątpienia jedną z najważniejszych premier na Salonie Motoryzacyjnym w  Detroit. Nie bez powodu – w końcu jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i przynoszący najwięcej dochodów model.

Ford Focus Mk3 jest dynamiczny, nowoczesny i ekstrawagancki, a to mu wróży wielkie sukcesy na rynku europejskim, jak i amerykańskim. Co ciekawe, wymiary Mk3 są niemalże takie same, jak w obecnej generacji. We wnętrzu zastosowano ponoć materiały wysokiej klasy.

Przejdźmy do strony technicznej. Na pewno żadnym zaskoczeniem nie będzie fakt, że Focus otrzyma ekologiczną jednostkę EcoBoost o pojemności 1.6l (150-180KM), która zastąpi 2-litrowy silnik. W ofercie pojawi się również gama „odświeżonych” motorów wysokoprężnych i benzynowych oraz sześciobiegowa automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa.

Nowy Ford Focus wejdzie do sprzedaży na początku 2011 roku.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans, Autoblog