nextgenfordfocus000 optPodczas targów motoryzacyjnych w Detroit Ford zaprezentował trzecią generację modelu Focus. Jak zapewnia producent, atutami nowego Focusa będą: niskie spalanie, wysoka jakość materiałów i przyjemność z jazdy.

Muszę przyznać, że specjalnie dla tej premiery nie zmrużyłem oka od 30 godzin. Warto było? Do teraz się zastanawiam.

Nowy Ford Focus jest bez wątpienia jedną z najważniejszych premier na Salonie Motoryzacyjnym w  Detroit. Nie bez powodu – w końcu jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i przynoszący najwięcej dochodów model.

Ford Focus Mk3 jest dynamiczny, nowoczesny i ekstrawagancki, a to mu wróży wielkie sukcesy na rynku europejskim, jak i amerykańskim. Co ciekawe, wymiary Mk3 są niemalże takie same, jak w obecnej generacji. We wnętrzu zastosowano ponoć materiały wysokiej klasy.

Przejdźmy do strony technicznej. Na pewno żadnym zaskoczeniem nie będzie fakt, że Focus otrzyma ekologiczną jednostkę EcoBoost o pojemności 1.6l (150-180KM), która zastąpi 2-litrowy silnik. W ofercie pojawi się również gama “odświeżonych” motorów wysokoprężnych i benzynowych oraz sześciobiegowa automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa.

Nowy Ford Focus wejdzie do sprzedaży na początku 2011 roku.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans, Autoblog

4 komentarze
  1. Ciekawie, w klasie kompaktów szykuje ostra rywalizacja. Ale jakos ten zderzak przedni nie przypadł mi do gustu, wygląda jakby zajął sie nowym Focusem jakiś daremny tuner. Mógłby wyglądać troche inaczej.

  2. spodziewałem się trochę więcej;/ chyba bardziej astra mi się spodobała za pierwszym rzutem oka. Taka powiększona Fiesta z boku ale Fiesta mi się akurat bardzo podoba;-)

  3. troche agresywności mi brakuje bardziej mi sie podoba wersja ta biala co na poczatku roku pokazywalisci swiatla i troche zderzak bym zmienil ale wydaje mie sie ze europejksa wersja bedzie nieco inna mam nadzieje czegos mi brak choc w srodku jest ekxtra

Komentowanie zostało wyłączone.