Cadillac, który może pogrążyć Niemców – CTS-V Coupe – 556 KM i 747 Nm

2011 cadillac cts v coupe 001glowneOto jeden z tych samochodów, na które silna niemiecka konkurencja nie robi żadnego wrażenia. Cadillac CTS-V Coupe, bo o nim mowa, dysponuje 556-konną jednostką V8 o pojemności 6,2l (747 Nm momentu obrotowego).

Według producenta, CTS-V Coupe rozpędza się do pierwszej setki w około 3,9 sekundy. Napęd będzie przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej lub 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów (+ możliwość zmiany biegów poprzez łopatki przy kierownicy).

CTS-V Coupe wyposażony jest w system Magnetic Ride Control, dzięki któremu możemy regulować twardość zawieszenia, a także w układ hamulcowy firmy Brembo, sportowe fotele Recaro oraz w 19-calowe felgi owinięte w gumy Michelin Pilot Sport PS2.

Na więcej informacji będziemy musieli poczekać do oficjalnej prezentacji w Detroit, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Źródło: Carscoop

2 komentarze do wpisu „Cadillac, który może pogrążyć Niemców – CTS-V Coupe – 556 KM i 747 Nm”

  1. W końcu coś na przestrogę niemieckiej konkurencji, kiedy skończy się era supremacji niemieckich sportowych aut typu M3, czy S5

  2. Dobrze by było gdyby Szwedzi zdecydowali się na c30 R, ale na taki projekt raczej nigdy nie przejdzie, a szkoda, V8 4.4-litra z s80 i xc90 z dobra turbiną zdziałał by cuda!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.