2011 bmw 3 series coupe convertible 01Przed momentem w Internecie pojawiły się oficjalne zdjęcia oraz informacje na temat zmodernizowanego BMW serii 3 Coupe i Cabrio. Tak jak przypuszczaliśmy, nowa “trójka” będzie tylko łagodnie odświeżona.

Tylko nieliczni zauważą, że BMW 3 Coupe i Cabrio na rok modelowy 2011 otrzymało “szersze nerki”, reflektory LED, lekko przemodelowane zderzaki i nowe lusterka.

Wnętrze również obyło się bez “kosmetycznego szału” – pojawią się nowe kolory (Sea Deep Blue Metallic, Vermillion Red Metallic i Red Metallic mineralne) oraz lepszej jakości materiały.

Pod maską znajdziemy 3-litrową turbodoładowaną jednostkę N55, która będzie generować 300 KM i 406 Nm maksymalnego momentu obrotowego (specyfikacja dla amerykańskiej wersji modelu). Symbol N55 oznacza tyle, że mamy do czynienia z samochodem, który ogranicza zużycie paliwa i emisję CO2.

Napęd będzie przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej lub 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów Steptronic. BMW 335i Coupe przyspiesza do pierwszej setki w ciągu zaledwie 5,3 sekundy (5,5 sekundy automat), natomiast Cabrio potrzebuje 5,5 sekundy w wersji z ręczną przekładnią oraz 5,7 sekundy z automatyczną.

Inne jednostki to m.in. szcześciocylindrowy motor o mocy 230 KM (271 Nm) w modelu 328i, 143-konny w 318i, 184 KM w 320d oraz 204-konny w 325d.

BMW serii 3 Coupe będzie dostępne z napędem na wszystkie cztery koła, natomiast sprzedaż rozpocznie się wiosną tego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Źródło: Carscoop, Autoblog.rs

3 komentarze
  1. Jak tak dalej pójdzie, to w 2056 roku będziemy mieli całkowicie nową M-trójkę.
    Brawo!

    Szczerze mówiąc, to chciałbym, aby nowe modele wpisywały się w styl nowej piątki:)

  2. No tylnie lampy upodobnili do nowej 7 i 5;-p(tzn efekt świecących pasków) Ale podoba mi się to że BMW w nowych modelach, bocznych migaczy nie wstawia do lusterek jak wszyscy to robią 😉

Komentowanie zostało wyłączone.