2011 volkswagen touareg spy shots 100229873 mVolkswagen testuje właśnie Touareg’a drugiej generacji, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku jako wersja 2011. Nowy model będzie nieco mniejszy i lżejszy od wersji sprzedawanej obecnie, jednak pod jego maską znajdą się bardziej wydajne silniki, a w kabinie pasażerskiej zmieści się nawet 7 osób.

Podstawową jednostką napędową w gamie silników benzynowych będzie 280-konny motor V6 o pojemności 3,2-litra. Dla wielbicieli mocnych wrażeń za kierownicą przewidziano z kolei „V-ósemkę” o mocy 345 KM i pojemności 4,2-litra. W ofercie pojawią się także dwa silniki wysokoprężne o pojemności 2,7-litra oraz 3 litrów. Wszystkie jednostki będą współpracowały z 6-biegowymi przekładniami automatycznymi, a w opcji pojawi się prawdopodobnie nowa siedmiobiegowa skrzynia DSG. Rok po premierze rynkowej Touarega drugiej generacji do gamy dołączy hybryda benzynowo-elektryczna.

Volkswagen Touareg 2011 zadebiutuje podczas styczniowego Detroit Auto Show.

ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE VW TOUAREG 2011.

Źródło: Moto target, fot:MotorAuthority

3 komentarze
  1. Mnie bardzo interesuje, aktualnie od 5l mam TurkaV10 i jestem bardzo zadowolony. Przejechałem 211tys. i nic konkretnego nie naprawiałem – super autko, chętnie bym wymienił na nowy model

  2. Witam Panie Tom72:)

    Naturalnie cały czas obserwujemy sytuację, jeśli chodzi o nowego Touarega. Wszystko będzie tutaj zamieszczone:) Jeżeli pojawią się “konkrety” możemy Pana osobiście, poprzez e-mail, powiadomić.

    Pozdrawiam,

Komentowanie zostało wyłączone.