2012 jaguar xjr 001glowneZapewne pamiętacie nowego Jaguara XFR, to cudowne i pełne drapieżnego charakteru sportowe auto, które dzięki mocy 510 koni mechanicznych i przyspieszeniu od 0 do 100km/h w 4,9 sekundy jest bezpośrednim konkurentem BMW M5 i Audi RS6.

Ale jak wszyscy dobrze wiemy, do salonów już wkrótce trafi ekscentryczny XJ, auto większe i bardziej luksusowe. Premiera tej limuzyny miała miejsce kilka miesięcy temu, jednak po dość hucznej prezentacji tego modelu informacje na temat nowości ze stajni Jaguara, jakby nieco ucichły. Kilku grafików z portalu ‘Autogespot’ postanowiło nieco pofantazjować i w związku z tym opracowali profesjonalny zbiór ‘renderingów’ nowego XJR’a. Nie jest to co prawda projekt Jaguara, ale muszę przyznać, że wygląda bardzo interesująco. Jak sugerują autorzy tego projektu, to sportowe auto, jeśli powstanie, napędzane będzie 5-litrowym silnikiem z XFR’a rozwijającym ponad 500 koni mechanicznych.

Jeśli firma zdecyduje się na taki wariant, to nowy XJR będzie bezpośrednim konkurentem BMW 760Li, Audi S8, czy Mercedesa S65 AMG.

Źródło: Carscoop, Autogespot