ame vw polo 0Niedawno odbyła się impreza VW Blasen, na której pojawiło się wielu fanów marki VW. “Samochodów dla ludu” było naprawdę dużo, ale największym zainteresowaniem cieszyło się 1047-konne Polo!

Tak, tak – dobrze przeczytałeś. Pod maską tego samochodu siedzi aż 1047 KM. To jeszcze nic… taką moc udało się uzyskać z 1,9-litrowego turbodoładowanego silnika. Maksymalny moment obrotowy? – 950 Nm. Równie imponujący jest fakt, że cała moc jest przenoszona na wszystkie koła, za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Auto zostało stworzone na potrzebny startów w konkursach na 1/4 mili przez specjalistów z firmy  AME Racing. Na pewno jesteście ciekawi, jak to auto radzi sobie na ćwierć mili… Koniecznie musicie zobaczyć poniższe wideo, bo czas, który wynosi 9.398-sekundy nie da się określić słowami.

Pierwsza setka w tym monstrum pojawia się na liczniku już po 2,3-sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 300 km/h – tak, dla bezpieczeństwa… W końcu to wciąż stara i poczciwa “buda” Polo.

Wideo:

Źródło: Carscoop.blogspot.com

3 komentarze
  1. Co bardzo ważne – to faktycznie wygląda na 1,8-litrową jednostkę. Media podają jednak, że jest to 1,9l.

    Pozdrawiam,

Komentowanie zostało wyłączone.