VW Polo, które bije Bugatti Veyrona… (wideo)

ame vw polo 0Niedawno odbyła się impreza VW Blasen, na której pojawiło się wielu fanów marki VW. “Samochodów dla ludu” było naprawdę dużo, ale największym zainteresowaniem cieszyło się 1047-konne Polo!

Tak, tak – dobrze przeczytałeś. Pod maską tego samochodu siedzi aż 1047 KM. To jeszcze nic… taką moc udało się uzyskać z 1,9-litrowego turbodoładowanego silnika. Maksymalny moment obrotowy? – 950 Nm. Równie imponujący jest fakt, że cała moc jest przenoszona na wszystkie koła, za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Auto zostało stworzone na potrzebny startów w konkursach na 1/4 mili przez specjalistów z firmy  AME Racing. Na pewno jesteście ciekawi, jak to auto radzi sobie na ćwierć mili… Koniecznie musicie zobaczyć poniższe wideo, bo czas, który wynosi 9.398-sekundy nie da się określić słowami.

Pierwsza setka w tym monstrum pojawia się na liczniku już po 2,3-sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 300 km/h – tak, dla bezpieczeństwa… W końcu to wciąż stara i poczciwa “buda” Polo.

Wideo:

Źródło: Carscoop.blogspot.com

3 komentarze do wpisu „VW Polo, które bije Bugatti Veyrona… (wideo)”

  1. Co bardzo ważne – to faktycznie wygląda na 1,8-litrową jednostkę. Media podają jednak, że jest to 1,9l.

    Pozdrawiam,

Możliwość komentowania jest wyłączona.