renault f1 teamZespół Renault poinformował dzisiaj już oficjalnie, że zostaje w Formule 1. Francuski producent nawiązał współpracę z Genii Capital, spółką inwestycyjną z Luksemburga, która zajmuje się nowymi technologiami, zarządzeniem i motorsportem. Szefem firmy jest Gerard Lopez. Po sprzedaży dużej części udziałów, obaj partnerzy będą wspólnie zajmowali się zespołem.

W sezonie 2010 zespół zachowa swoją nazwę, tożsamość i wszystkie elementy, które doprowadziły do sukcesów w sezonach 2005 i 2006. Zespół będzie korzystał z silników dostarczanych przez siostrzane przedsiębiorstwo z Viry-Châtillon, które również nadal będzie zaopatrywać w jednostki napędowe ekipę Red Bull Racing

Jestem zachwycony, że mogę powitać Genii Capital, naszego nowego partnera strategicznego i jestem pewien, że ich entuzjazm i specjalistyczna wiedza biznesowa stworzy nową dynamikę dla zespołu, jego sztabu i naszych partnerów. Nie możemy się doczekać rywalizacji na najwyższym poziomie Formuły 1. Dzisiejsze oświadczenie potwierdza również zaangażowanie Renault i zaufanie władz do sportu w celu poprawy zielonego wizerunku Formuły 1. Przy trwającym rozwoju regulaminu F1, renault będzie mogło zapewnić widowisko swoim kibicom promując czystsze i cichsze mistrzostwa. Zademonstrujemy umiejętności Renault w rozwoju szybkich i wydajnych pod kątem zużycia paliwa samochodów – oświadczył Bernard Rey – szef Renault F1 Team.

Źródło: WrumWrum.pl