Świąteczne ozdoby, czyli diody LED dla nowego Golfa

vw golf gtd leds 0Jedni twierdzą, że są pstrokate, inni natomiast, że nadają autu urokliwy blask. Mowa oczywiście o światłach diodowych typu LED, które rozpoczęły swoją karierę w samochodach luksusowych.

Jednak z biegiem lat zakładano je do coraz to mniejszych aut. Mazda3 to pierwsze uzbrojone w diody LED auto w tej klasie.

Wkrótce ta sytuacja ulegnie jednak zmianie, bowiem Volkswagen zaprezentował właśnie nowy system świateł dla Golfa GTI, GTD oraz najmocniejszej wersji R. Na cały zestaw składa się w sumie 48 diod.

Co jest racjonalnym powodem montowania diod w samochodach? Odpowiedź jest prosta: bezpieczeństwo! Jeśli nie wiecie, dlaczego, to już wyjaśniam. Otóż światła LED mają szybszą reakcję niż konwencjonalne żarówki, dzięki czemu kierowca pojazdu jadącego za nami ma więcej czasu na reakcję i tym samym na skuteczniejsze hamowanie.

W zestawie z tylnymi lampami LED dostajemy również przednie xenonowe reflektory adaptacyjne, dzięki którym poznamy każdy zakamarek krętej drogi. Jak przewiduje producent, klienci będą mogli również zakupić ten pakiet do cywilnej wersji Golfa za 1295 euro.

Źródło: Carscoop