17865487e014aa0fd0abSEAT i Shakira podpisali umowę o współpracy, w ramach której producent samochodów będzie głównym sponsorem najbliższego europejskiego tournee międzynarodowej gwiazdy pop. Umowa łączy młodzieńczy i sportowy wizerunek SEAT z talentem muzycznym Shakiry, której najnowszy album odnosi obecnie wielkie sukcesy.

Urodzona w Kolumbii piosenkarka będzie specjalnym ambasadorem SEAT w trakcie swojego europejskiej trasy koncertowej.

Kolejnym aspektem współpracy SEAT i Shakiry jest wspieranie powszechnej edukacji. Hiszpańska marka nawiąże ścisłą współpracę z Fundacją Bosych Stóp, którą Shakira założyła w wieku zaledwie 18 lat, chcąc wspierać dzieci żyjące w skrajnym ubóstwie i pomóc w zapewnieniu im edukacji.

To nie pierwszy raz, kiedy SEAT i Shakira łączą siły w dobrej sprawie. W 2007 roku producent samochodów sponsorował europejskie tournee piosenkarki „Oral Fixation” promujące album Shakiry pod tym samym tytułem. Wtedy koncerty odbyły się w Oslo, Pradze, Londynie, Paryżu, Sztokholmie i Berlinie oraz w innych miastach. SEAT kierował także kampanią charytatywną, dzięki której udało się zebrać ponad 100 000 EUR dla Fundacji Pies Descalzos. Shakira umieściła wówczas swój autograf na specjalnym egzemplarzu modelu SEAT Leon, przemianowanym na Leona Pies Descalzos.

Na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym samochód został przekazany zwycięzcy loterii zorganizowanej dla osób, które wpłaciły 1 EUR na fundację Shakiry.

Źródło: SEAT, fot: Samar