mercedes grand prixMercedes Grand Prix poinformował, że głównym sponsorem zespołu będzie Petronas. Ekipa z Brackley będzie występowała teraz pod szyldem Mercedes GP Petronas Formula One Team.

– Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia długoletniej współpracy z naszym nowym sponsorem tytułowym, firmą Petronas – powiedział Norbert Haug. – Daimler, Mercedes-Benz i Petronas będą ze sobą współpracowali na torze i poza nim, aby mieć gwarancję absolutnemu oddaniu sukcesowi. Baza firmy Petronas w Kuala Lumpur jest położona pośrodku szybko rozwijającego się regionu przemysłu samochodowego, co sprawia, że nowa współpraca jest jeszcze bardziej atrakcyjna. W ramach ograniczeń środków w Formule 1, Mercedes GP Petronas F1 będzie dobrym sposobem do osiągnięcia naszych celów.

Petronas pozostanie również sponsorem Grand Prix Malezji. Samochód w nowych barwach zobaczymy juz pierwszego lutego w Walencji podczas przedsezonowych testów.

– Wszyscy w Mercedesie GP jesteśmy zachwyceni, z potwierdzenia zawarcia wieloletniej umowy z Petronasem i liczymy na bliską współpracę z nowym partnerem w przyszłości – powiedział Ross Brawn. – Współpraca marki premium w świecie samochodów, jaką jest Mercedes-Benz, z tak prestiżową firmą jaką jest Petronas daje naszemu zespołowi fantastyczną bazę do realizacji naszych ambitnych celów, aby znaleźć się na szczycie F1, wykorzystując nasz sukces z 2009 roku, w którym zdobyliśmy tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów. Nasze plany na nowy sezon dobrze postępują i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć samochód w nowym malowaniu Srebrnych Strzał i Petronasu, na testach w Walencji w lutym.

Źródło: WrumWrum