Oficjalnie! Michael Schumacher WRACA do Formuły 1!

michael schumacher5To już pewne! Dziś podczas konferencji zorganizowanej przez Mercedesa w Stuttgarcie potwierdzono powrót Michaela Schumachera do F1. Niemiecki kierowca podpisał trzyletni kontrakt z zespołem Mercedes Grand Prix. Partnerem Schumiego w teamie będzie Nico Rosberg, który podpisał umowę już wcześniej.

Z trzyminutowym opóźnieniem, w Stuttgarcie rozpoczęła się telekonferencja Mercedesa, podczas której potwierdzono, że Michael Schumacher podpisał kontrakt na trzy lata z zespołem Mercedes Grand Prix. Tym samy Mercedes ma w swoim składzie dwóch niemieckich kierowców.

Jeden z najlepszych kierowców świata kontrakt podpisał wczoraj wieczorem.

– Mercedes GP Petronas stwarza nowe wyzwanie dla mnie zarówno pod względem sportowym, jak i osobistym – powiedział podczas konferencji prasowej Michael Schumacher. – To jest nowy rozdział w mojej karierze wyścigowej i nie mogę się doczekać pracy z moim bliskim kolegą, Rossem Brawnem i towarzyszami z moich dni w Juniorskim Programie Mercedesa. Uważam, że razem będziemy walczyć o Mistrzostwo Świata Formuły 1 w przyszłym roku, a ja już nie mogę doczekać się powrotu na tor. Dla mnie, współpraca zatacza koło. Mercedes wspierał mnie przez wiele lat, kiedy rozpoczynałem karierę w Formule . Teraz mogę się odwdzięczyć się marce spod znaku gwiazdy.

– Nie sądzę, żeby Jenson odszedł z zespołu, aby zrobić miejsce dla Michaela – stwierdził Ross Brawn. – Staraliśmy się, aby znaleźć rozwiązanie, ale nie udało się. Ostatecznie Jenson zdecydował, że odchodzi. Byłem lojalny wobec niego, ale sytuacja była trudna, więc rozpocząłem rozmowy z Michaelem. Oo kilku lat jesteśmy bliskim kontakcie. W lato, gdy się rozczarował, że nie może pojechać w Ferrari, zobaczyłem ile nadal ma pasji do tego sportu. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że mamy Michaela w zespole.

– Naszą ambicją, a Michael o tym wiedział, było, żeby wrócił do miejsca rozpoczął swoją profesjonalną karierę. Nie udało się w 1995, w 1998, ani w 2005, ale udało się teraz, w 2010. roku Wszyscy w Mercedesie i w Daimlerze, witamy Michaela z całego serca. To, że szefem Michaela w Mercedes Grand Prix będzie Ross Brawn jest dużym plusem. Nick Fry i reszta sztabu zarządzajacego będzie się starała, aby zespół był konkurencyjny. Wszyscy moi koledzy z Niemiec, tak jak i ja, na pewno będziemy chcieli się do tego przyczynić.

Źródło: WrumWrum