Los Angeles 2009: Szara eminencja, czyli klka słów na temat Mazdy2Speed

mazda2 concepts 0glownePodczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles Mazda zaprezentowała specjalnie usportowioną odmianę 2-ki. Samochód jest bardzo podobny do prezentowanych ostatnio specjalnych odmian Forda Fiesty. Nic dziwnego, w końcu to ta sama płyta podłogowa i “ten sam koncern”, jednak mimo tak wielu wspólnych genów, oba auta mają odrębny charakter.

Panowie z Mazdy tym razem postawili na oryginalność. Agresywny przedni zderzak, oryginalny mały subtelny spoiler, a także nowy wzór 17-calowych felg nadają 2-ce sportowy charakter. Warto również wspomnieć o nowym dyfuzorze, który zagościł pod tylnym zderzakiem wraz z nowymi końcówkami wydechu. Producent zaprezentował również nowe kolory karoserii. Do wyboru mamy trzy warianty lakieru, oczywiście do każdego przewidziany jest odrębny zestaw naklejek. MazdaSpeed2 może być szara, biała, bądź zielona. Sportowy model to nie tylko wygląd, ale także lepsza trakcja, czy dobre osiągi. Japończycy wprowadzili tutaj kilka zmian. Pojawiły się nowe sprężyny H&R, a nadwozie zostało nieznacznie obniżone, nie zabrakło także sportowego ogumienia japońskiej firmy Yokohama. Jeżeli chodzi o osiągi, to nie są one jak na razie znane, wiadomo jednak, że jeśli MazdaSpeed2 (w Europie MPS2) wejdzie do produkcji seryjnej, będzie bezpośrednio konkurować z Abarthem 500 oraz Mini Cooperem S.

Źródło: Carscoop

5 komentarzy do wpisu „Los Angeles 2009: Szara eminencja, czyli klka słów na temat Mazdy2Speed”

  1. Do autora: Ford i Mazda nigdy nie były jednym koncernem, Ford miał tylko udziały finansowe w Mazdzie, ale w tym roku był już w tak kiepskiej kondycji finansowej że sprzedał swoje udziały które odkupiła Mazda.

  2. zauważ, że autor napisał “ten sam koncern” w cudzysłowiu. To wiele wyjaśnia:) Oczywiście, że Mazda współprace z Fordem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.