lamborghini toro concept 00glowneNiezależny projektant Amadou Ndiaye postanowił wskrzesić słynne Lamborghini Espada z lat sześćdziesiątych, zabrał się więc do pracy, a efekty jego starań możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, a właściwie “renderingach”.

Stylistyka auta ma w sobie wiele cech innych supersportowych aut. Patrząc na Lambo z profilu możemy zaobserwować pewne podobieństwo do nowego Lexusa LFA. Przyglądając się masce z wkomponowaną szybą z pleksi, bez wątpienia stwierdzimy, że pochodzi ona z najmocniejszej odmiany Corvette’y ZR1. Wydech, to oczywiste nawiązanie do modelu LP640-4. Jeśli chciałbym być uszczypliwy, to wspomniałbym również o licznych podobieństwach do Astona DBS, One-77 oraz Maserati GranTurismo.

Jeżeli nie wiecie, o jakie podobieństwa chodzi, to pragnę was uświadomić, że 20% procent spośród zamieszczonych przez designera zdjęć, to przeróbki fotografii z udziałem powyższych aut.

Według planów Amadou Ndiaye Toro LA690-4 miało by być wyposażone w 12-cylindrowy silnik zamontowany z przodu auta o mocy 690 koni.

Źródło: Carscoop