Kiedyś CLK Cabrio, dzisiaj E-Class Cabrio – oficjalnie

2010 mercedes benz e class convertible 0glowneMercedes właśnie zaprezentował oficjalne zdjęcia nowego modelu E-Class Convertible. Samochód jest wyposażono w miękki dach, co nie jest żadną niespodzianką, bowiem można było to zauważyć oglądając zakamuflowane auto testowe.

Jeżeli chodzi o design tego modelu można by dyskutować czy jest to auto ładne czy nie. Jednak abstrahując od wielu kontrowersji związanych z premierą wcześniejszych wariantów nadwozia E-Class Merc może się podobać, zwłaszcza w środku, gdzie najbardziej intrygujące są fotele z wentylowanymi zagłówkami. To już znak rozpoznawczy Mercedesów bez dachu. Ogólnie rzecz biorąc auto jest proste i eleganckie bez zbędnych fajerwerków stylistycznych. Mercedes E-Class Convertible będzie bezpośrednim konkurentem BMW serii 3 Cabrio oraz Audi A5 Cabrio.

W ofercie znajdziemy aż siedem jednostek napędowych. Pierwsze trzy to diesle: E220 CDI (o mocy 170 koni), E250 CDI (204-konny) oraz najmocniejszy E350 CDI (231-konny). Następne cztery silniki to jednostki napędzane benzyną: E200 CGI ( 184-konne), E250 CGI ( 204-konne) oraz E350 CGI ( 292-konne) i najmocniejsza jednostka oznaczona symbolem E500 zasilana przez 8 cylindrów produkujących moc rzędu 388 koni. Póki co, nie wiadomo nic na temat wersji AMG, ale jak możemy wywnioskować z historii marki Mercedes nigdy nie sprzedawał wersji AMG z płóciennym dachem, może to i rozsądna decyzja.

Źródło: Carscoop

8 komentarzy do wpisu „Kiedyś CLK Cabrio, dzisiaj E-Class Cabrio – oficjalnie”

  1. Jestem z tych którym się podoba bardzo to autko. Miałem okazje jeździć E350 CDI BlueEFFICIENCY limuzyna i powiem że auto marzenie;-) Podoba mi się to ze merc nawiązuje do „kanciastych” kształtów wewnątrz i na zewnątrz (do W124)

  2. Merc, A5 i B3 trzy super kabriolety może B3 trochę wyprzedza konkurencje za sprawą sztywnego dachu (ja akurat taki preferuje).

  3. 2 błędy wyłapałem, poza ortografią i interpunkcją – E Coupe to nie następca CLK – CLK bazował na płycie C-Klasy, to auto bazuje na płycie E-Klasy. Druga pomyłka to AMG z miękkim dachem – CLK Cabrio miał w wersjach AMG miękki dach, nawet wersja DTM Cabrio.

  4. Mylisz się. E Cabrio jest następcą CLK i tak potwierdza sam producent i źródło, na które się powołaliśmy:)

    A co do dachu – pokaż dowód to uwierzę. Przyznam szczerze, że nie wiem 🙂

  5. Mercedes tak podaje? A gdzie? Ostatnie Cabrio/Coupe na bazie klasy E to W124. CLK bazował na klasie C. Może Mercedesowi chodzi o to, że nie będzie już CLK, ale nie można nazywać go pełnoprawnym następcą, lecz zmianą modelu tak naprawdę.

  6. „Mercedes-Benz is completing the E-Class family with the introduction of a convertible model that will replace the outgoing CLK drop top and compete with the BMW 3-Series and Audi A5 cabriolets.” – by Carscoop.

    To wyjaśnia wszystko.

Możliwość komentowania jest wyłączona.