Kiedyś CLK Cabrio, dzisiaj E-Class Cabrio – oficjalnie

2010 mercedes benz e class convertible 0glowneMercedes właśnie zaprezentował oficjalne zdjęcia nowego modelu E-Class Convertible. Samochód jest wyposażono w miękki dach, co nie jest żadną niespodzianką, bowiem można było to zauważyć oglądając zakamuflowane auto testowe.

Jeżeli chodzi o design tego modelu można by dyskutować czy jest to auto ładne czy nie. Jednak abstrahując od wielu kontrowersji związanych z premierą wcześniejszych wariantów nadwozia E-Class Merc może się podobać, zwłaszcza w środku, gdzie najbardziej intrygujące są fotele z wentylowanymi zagłówkami. To już znak rozpoznawczy Mercedesów bez dachu. Ogólnie rzecz biorąc auto jest proste i eleganckie bez zbędnych fajerwerków stylistycznych. Mercedes E-Class Convertible będzie bezpośrednim konkurentem BMW serii 3 Cabrio oraz Audi A5 Cabrio.

W ofercie znajdziemy aż siedem jednostek napędowych. Pierwsze trzy to diesle: E220 CDI (o mocy 170 koni), E250 CDI (204-konny) oraz najmocniejszy E350 CDI (231-konny). Następne cztery silniki to jednostki napędzane benzyną: E200 CGI ( 184-konne), E250 CGI ( 204-konne) oraz E350 CGI ( 292-konne) i najmocniejsza jednostka oznaczona symbolem E500 zasilana przez 8 cylindrów produkujących moc rzędu 388 koni. Póki co, nie wiadomo nic na temat wersji AMG, ale jak możemy wywnioskować z historii marki Mercedes nigdy nie sprzedawał wersji AMG z płóciennym dachem, może to i rozsądna decyzja.

Źródło: Carscoop