6656000glowneW ostatnim czasie dość dużo mówi się o nowym Lamborghini, będzie to zapewne następca kultowej już Supeleggera’y. Nowe Gallardo LP570-4 będzie wyposażone w moc o 10 koni większą niż model seryjny, co bardzo wyraźnie sugeruje nazwa.

Jak dobrze pamiętamy wersja cywilna nosi miano LP560-4, rozszyfrowanie tego skrótu to nic prostszego: 560 koni i napęd na 4 koła. Powróćmy jednak do modelu SV, który według prognoz ma pojawić się już na najbliższych targach w Genewie. Zapewne chcecie wiedzieć jakie będą zasadnicze różnicę między LP570-4 SV, a LP560-4 – oprócz tych 10 nowych koni, co wynika z wyjaśnianego skrótu. Otóż samochód zostanie oczywiście odchudzony, celem poprawienia osiągów, otrzyma również nowe zderzaki ozdobione czarnymi elementami, czarny dach, nowy przepiękny spoiler, no i… oczywiście wyjątkowy czarny wzór felg.

Jeśli widzieliście Murcielago LP670-4 SV i to “zwykłe” LP640-4 to zapewne wiecie, o co mi chodzi z tymi symbolami. Warto również wspomnieć, że SV (Super Veloce) to już kultowy symbol znany dobrze jeszcze z modelu Diablo, teraz jednak nabrał “nowego znaczenia”.

Źródło: WCF