buggati dubai 0glowneBugatti pojawiło się na targach w Dubaju, aby zaprezentować coś specjalnego dla tamtejszych szejków, którzy dzięki petro-dolarom są w stanie wydać niemal każdą ilość zielonych papierków na limitowane wersje, i tak już drogich aut.

Bugatti postanowiło więc wyjść na przeciw swoim klientom i zaprezentowało 3 super drogie edycje Veyron’a. Mimo tego, że snobizm tych aut woła o pomstę do nieba, to prezentują się one bardzo ciekawie.

Pierwsza wersja nosi nazwę Nocturne. Auto jest mieszanką czerni i polerowanego aluminium, pojawiły się też nowe eleganckie felgi, a w środku gości jasna tapicerka. Nie zabrakło także polerowanego aluminium. Koszt wersji Nocturne to “jedynie” 1 650 000 euro, warto jednak dodać, że auto zostanie wyprodukowane jedynie w pięciu egzemplarzach.

Kolejną wersję Veyron’a zaprezentowaną w Dubaju nazwano Sang d’Argent, jest to połączenie polerowanego aluminium i metalicznego lakieru, a całośc dopełnia wnętrze wykończone pikowaną skórą w kolorze opalenizny David’a Hasselhoff’a z serialu Słoneczny patrol. Koszt drugiego wariantu Veyrona to wydatek rzędu 1 450 000 euro.

Przejdźmy do trzeciej, najpiękniejszej edycji, a jest nią Soleil de Nuit. Auto w tej wersji widzieliśmy już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz można je było zobaczyć na żywo. Soleil de Nuit charakteryzuje się przede wszystkim olśniewającym ciemno granatowym lakierem, pojawiły się także nowe czarno-chromowane felgi, dzięki czemu Bugatti udowodniło nam, że potrafi zaprojektować wyjątkowe felgi, bowiem te w zwyczajnej odmianie Veyrona prezentowały się dość mizernie. W środku już tradycyjnie skóra w kolorze opalenizny. Soleil de Nuit to niezwykły Veyron, nie tylko ze względu na stylistykę, ale również i brak dachu (pełna nazwa to Veyron Grand Sport Soleil de Nuit). Cena tej perełki to 1 550 000 euro.

Źródło: Carscoop, WCF