aston martin rapide 6Aston Martin Rapide jest już dostępny na zamówienie u brytyjskich dilerów. Ceny kontrowersyjnej limuzyny rozpoczynają się od 139.950 funtów, czyli około 630 000 złotych.

Sporo, ale należy pamiętać, że głównie płacimy za “znaczek”, bowiem stylistycznie Rapide nie jest udanym samochodem.  Oczywiście możesz się z nami nie zgadzać poprzez pozostawienie komentarza poniżej. Znacznie lepiej jest jednak pod maską – tam znajdziemy potężną 6-litrową jednostkę V12, która generuje 470 KM oraz 600 Nm momentu obrotowego. Do przeniesienia napędu na tylne koła, służy sześciobiegowa skrzynia Touchtronic 2, której łopatki zamocowano przy kierownicy.

Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 5,3 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 303 km/h.

Po zajęciu miejsca w skórzanym fotelu, kierowca ujrzy przed sobą zestaw wskaźników, wykorzystujący do działania elektroluminescencyjną technologię (OEL). Poza tym wnętrze wykończono najwyższej jakości drewnem orzechowym z irydowo srebrnymi akcentami. Odpowiednie doznania dźwiękowe, gwarantuje 1000W zestaw audio BeoSound firmy Bang&Olufsen z wejściami USB, iPod, zespolony z nawigacją satelitarną. Z GPS współpracuje również bezprzewodowa łączność Bluetooth.

Warto?

Źródło: ZerCustoms

3 komentarze
  1. Po uwzględnieniu naszych podatków, cena nieznacznie przekracza 800000zł.
    Aston Martin to nie tylko znaczek ale i ręczna produkcja. Niespotykana dbałość o detale. To kosztuje najwięcej w tym aucie. Wszystko jest autentyczne. Jeżeli coś wygląda na metal to nim jest. Carbon to carbon.

Komentowanie zostało wyłączone.