Volkswagen Golf Mk1 – to już koniec

vw golf mk1 citi 0012glownePewnie niewielu z Was wiedziało, że VW Golf pierwszej generacji był produkowany, aż do teraz. Dzisiaj to już przeszłość. Niemiecki producent oficjalnie zakończył produkcję Golfa Mk1. Auto zadebiutowało w 1978 roku, a przez 31 lat powstało 517,384 egzemplarzy

Na “otarcie łez” Volkswagen wypuści limitowaną edycję Golfa Mk1 o nazwie Citi, która ma liczyć 1000 sztuk. Specjalna edycja charakteryzować się będzie czarnym lub niebieskim kolorem, 15-calowymi felgami ze stopu lekkiego, przyciemnianymi tylnymi szybami, końcówką układu wydechowego wykonaną z chromu oraz emblematem z numerem serii. Wewnątrz panuje bardziej nowoczesny nowoczesny klimat, co zawdzięczamy sportowym fotelom i skórzanej kierownicy.

Zasilanie pochodzi od 1,6-litrowej jednostki o mocy 99 KM.

Cena za jeden egzemplarz wynosi około 15,500 dolarów (10,300 euro). Auto będzie dostępne wyłącznie w Afryce Południowej.

Źródło: Carscoop

3 komentarze

  1. Mała korekta.
    Limitowana wersja owszem ale o nazwie Mk1, w południowej afryce wszystkie WV pierwszej generacji to CITI a nie Golfy jak u nas. Tam można nadal kupić bez problemów nowe CITI w salonie. Trudno może uwierzyć ale tych “Golfów” tam tak jak u nas do niedawna “Polonezów”. Pierwszy raz jak byłem też mnie to bardzo zaskoczyło. Pozdrawiam http://www.vw.co.za/models/citi/

  2. Co za beznadziejny artykuł! Golf Mk1 miał premierę w 74 a nie 78. A te 517 tyś egzemplarzy to ciekawe……może rocznie a nie przez 31 lat jak to napisaliście, swoją drogą też bez sensu. Pomieszane informacje o fabryce w RPA a światową czy jak kto woli Europejską produkcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*