Oficjalnie: Rosberg kierowcą Mercedes GP

60626603Dziś już ostatecznie zostało potwierdzone, że od sezonu 2010, Niemiecki kierowca – Nico Rosberg będzie reprezentował barwy zespołu Mercedes Grand Prix.

– Jestem szczęśliwy, że będę częścią Srebrnych Strzał, powrocie w sezonie 2010, jako kierowca Mercedesa – oświadczył Nico Rosberg. – Żadna inna marka w Formule 1 nie ma tak długiej i pomyślnej tradycji w motorsporcie. Jestem bardzo dumny, że teraz pojadę dla nowego zespołu Mercedesa i że będę pracował z Rossem Brawnem.Jestem bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek i nie mogę się doczekać testów z nową Srebrną Strzałą i pierwszego wyścigu sezonu w Bahrajnie, czternastego marca 2010 roku.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Nico Rosberga w naszym zespole Mercedes GP i liczymy na owocną współpracę z nim w przyszłości – powiedział Ross Brawn. – Nico jest wspaniałym talentem, i z cztero-letnim doświadczeniem w Formule Jeden, jest kierowcą, który może zrobić wartościowy wkład od samego początku istnienia naszego zespołu. Miałem przyjemność pracować z jego ojcem Keke podczas jego kariery w F1 i wspaniale widzieć jak Nico podąża jego śladem. Sezon 2009 był najlepszy w karierze Nico w Formule 1 i nie możemy się doczekać jego dalszego rozwoju z Mercedesem w przyszłym roku

– Widziałem Nico gdy ścigał się w kartingu obok Lewisa Hamiltona i później w programie wspierania podczas imprez DTM – znałem go odkąd był małym chłopcem – oświadczył Norbert Haug. –  To było oczywiste, że może pójść drogą kierowcy wyścigowego i cieszymy się, że po czterech latach z Williamsem będzie teraz jednym z naszych kierowców Mercedesa. To sprawia, że nasze wznowienie programu będzie przyjemniejsze, ponieważ mamy utalentowanego i sympatycznego kierowcę jakim jest Nico. Nico ma pozytywne ambicje, my mamy pozytywne ambicje i razem możemy dużo osiągnąć. Naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z nim.”

Źródło: WrumWrum, fot: WCF