Oficjalnie: Jenson Button przechodzi do McLarena!

jenson button4Jenson Button został oficjalnie potwierdzony jako kierowca zespołu McLaren w sezonie 2010. Brytyjczyk podpisał kontrakt prawdopodobnie na trzy lata. W ten oto sposób ekipa z Woking będzie miała w swoich szeregach dwóch mistrzów świata.

Ross Brawn – szef Brawn GP jeszcze dzisiaj twierdził, że najlepsza przyszłość czeka Buttona w jego dotychczasowym zespole. Jednak stało się inaczej. Kimi Raikkonen nie wynegocjował kontraktu z McLarenem, głównie z powodu braku możliwości startu w rajdach i kwestiach sponsorskich. Natomiast Button, który cały czas negocjował z Brawne’em kwestie finansowe, tu mógł uzyskać znacznie wyższe wynagrodzenie.

– Trudno jest opuścić zespół, w którym się było tak długo – oświadczył Button. – Jednak życie to ciągłe zmiany i podejmowanie wyzwań. Tak więc chociaż zdobyłem mistrzostwo z Brawn GP w ostatnim sezonie, czego nigdy nie zapomnę to zawsze byłem nieugięty i chcę kontynuować moje życie z nowymi wyzwaniami. Dlatego dołączyłem do zespołu Vodafone McLaren Mercedes. należy pamiętać o fenomenalnej historii zespołu, a ich lista osiągnięć pokazuje kto jest kim w F1 – Emerson Fittipaldi, James Hunt, Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna, Mika Häkkinen oraz mój nowy kolega z zespołu Lewis Hamilton. Kibicowałem McLarenowi od dziecka, więc zostanie częścią tego zespołu jest czymś niesamowitym.

– Wszyscy w Vodafone McLaren Mercedes cieszą się, że mogą przywitać w zespole Jensona – powiedział Martin Whitmarsh – szef zespołu. – Naszą polityką było zatrudnienie dwóch najlepszych kierowców i z jensonem i Lewisem czujemy, że mamy najszybszą parę w stawce na sezon 2010, ale mamy też dwóch profesjonalnych i oddanych kierowców Formule 1. Chciałem podkreślić, że decyzja jensona nie wynikała z kwestii finansowych. Nie będziemy mu płacić więcej niż gdzie indziej. Decyzja jest spowodowana wiarą jensona w Vodafone Mclaren Mercedes oraz chęcią na zdobywanie kolejnych bardzo dobrych wyników.

Źródło: WrumWrum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*