Chevrolet Corvette od LOMA-Performance

1601924glowneNiemiecki tuner LOMA-Performance zaprezentował własną, mroczą wizję Corvette C6 o nazwie C6.BlackforceOne. Auto jest inspirowane samolotem Baracka ObamyAir Force One Boeing 747.

C6.BlackforceOne oparte jest o standardowy model C6, jednak nadwozie zostało z każdej strony poszerzone o 10 cm. Ponadto, większość elementów została wykonana z włókna węglowego (m.in. spojlery, zderzaki, progi), natomiast za odpowiednie oświetlenie będą odpowiadały lampy typu LED.

Pod maską seryjnej Corvette C6 pracuje 6,2-litrowy motor V8 o mocy 430 KM. Chłopaki z LOMA-Performance, dzięki układowi Bi-Turbo, z tej samej jednostki „wycisnęli” aż 794 KM (695 KM na koła).

Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 3,4 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 330 km/h. Oczywiście takie osiągi wymagają dodatkowych przeróbek mechanicznych w postaci np. nowych armotyzatorów czy wysokiej wydajności tarcz hamulcowych. Całość uzupełniają felgi OZ Racing Ultraleggera z oponami Michelin Sport Cup.

Cena? 190 tysięcy euro. Warto jednak dodać, że powstanie zaledwie 25 egzemplarzy tego pojazdu.


Źródło: WorldCarFans