946493glowneVeritas RS III Roadster w najbliższym czasie trafi do produkcji, a pierwsze dostawy dotrą do klientów w styczniu 2010 roku. Według producenta, Veritas jest już sprzedany ośmiu klientom, między innymi z Australii, Monako i Wielkiej Brytanii. Łącznie zostanie wyprodukowanych tylko 30 sztuk tego modelu, z czego każda kosztuje około 345 000 euro (prawie półtora miliona złotych). Podobno jest stu zainteresowanych.

Wykonane z lekkiego włókna węglowego “ciało” RS III Roadster, kryje pod sobą ceramiczne hamulce, sportowe zawieszenie oraz opony Dunlop w rozmiarach 325/25 z tyłu i 255/30 z przodu. Waga tego pojazdu wynosi zaledwie 1080 kilogramów.

Veritas RS III Roadster był już testowany na niemieckim torze Nurburgring Nordschleife, a kierowcy testujący są zgodni, co do tego, że jest to prawdziwy wyścigowy samochód.

Pod maską znajdziemy jednostkę BMW o pojemności 5-litrów V10 o mocy 507 KM (520 Nm). Napęd w standardzie przekazywany jest za pomocą 7-biegowej przekładni SMG, ale w opcji dostępna jest 6-biegowa manualna skrzynia.

Veritas RS III Roadster pierwszą setkę osiąga w 3,2 sekundy, natomiast wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 347 km/h.

Źródło: WCF

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.