7609575glowneSeat Leon Cupra R zadebiutował podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankurcie. Pod maską hiszpańskiego “GTI” znajdziemy 2-litrowy motor TSI o mocy 265 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 6,2 sekundy, natomiast prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Napęd przekazywany jest za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Głównym atutem Cupry R jest niskie zużycie paliwa – 8,1 litra na 100 km i emisja CO2 na poziomie 190g/km. Wynik jest rewelacyjny, jeśli patrzeć na osiągi i moc silnika.

Warto wspomnieć, że Leon Cupra R został wyposażony w system XDS, który dba o minimalizowanie podsterowności. W wyposażeniu znajdziemy również ABS, EBA, ESP oraz TCS.

Edycję Cupra R rozpoznamy po nowym wzorze pięcioramiennych 19-calowych aluminiowych felg z oponami o rozmiarze 235/35. W felgach zostały ukryte tarcze hamulcowe o rozmiarze 345 mm na przedniej i 286 mm na tylnej osi. Nie obyło się, także bez dyskretnych oznaczeń serii umieszczonych w grillu i na klapie bagażnika.

Wewnątrz znajdziemy fotele wykończone alkantarą, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę i zestaw aluminiowych nakładek na pedały.

Źródło: WCF

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.