robert kubica7Jak podaje portal Autosport, Robert Kubica jest bliski podpisania kontraktu z zespołem Toyota. Chociaż, przyszłość japońskiego producenta w F1 jest niepewna, szef zespołu – John Howett poinformował, że nie tylko są w pełni zaangażowani w przygotowania do przyszłego sezonu, ale również szukają dobrego kierowcy, który zagwarantuje im zwycięstwo.

Chociaż Kubica jest łączony z Renault, Autosport twierdzi, że Polak prowadzi zaawansowane rozmowy z Toyotą. Decyzja ma zapaść w przyszłym tygodniu. Ich decyzja [kierowców]odnosi się do tego, czy w przyszłym roku będziemy mieli zwycięski samochód. Są zawodnicy, którzy w przeszłości nie przyszli tutaj i teraz pewnie żałują swojej decyzji. Jest ryzyko i kierowcy nie zawsze podejmują właściwe decyzje. Wystarczy spojrzeć na ostatnie pięć lat.

– Wiemy kogo chcemy w samochodzie i ciężko nad tym pracujemy – oświadczył Howett. – Jednak decyzja kierowców zależy od tego czy będziemy mieli w przyszłym roku zwycięski bolid? Są zawodnicy, którzy nie przyszli tutaj w przeszłości i prawdopodobnie teraz żałują swojej decyzji. Jest ryzyko, że kierowca nie zawsze podejmie właściwą decyzję. Wystarczy spojrzeć na ostatnie pięć lat.

Howett przyznał, że Glock i Trulli dostali wolną rękę w kwestii ich opcji kontraktowych na przyszły rok.

Howett dzisiaj rano był widziany z Kubicą i Daniele Morellim.

– Nikt nie może być pewny przyszłości i wszyscy patrzą podejrzliwe w naszą stronę, ale z tego co wiemy, inne zespoły też maja problemy – dodał Howett. –  Bolid jest konkurencyjny i będzie jeszcze lepszy. Przynajmniej dwóch kierowców z czołówki powinno do nas dołączyć.

Howett dodał również, że chciałby przyciągnąć do Toyoty Kimiego Raikkonena, chociaż ten jest wiązany z McLarenem w sezonie 2010.

– Zawsze byłem zainetersowany Kimi – podsumował Howett.

Źródło: WrumWrum