robert kubicaZespół Renault oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Robertem Kubicą na sezon 2010. 24-letni polski kierowca jest jednym z najbardziej cenionych młodych kierowców w F1, który potwierdził swoją umiejętność wygrywania wyścigów i którego agresywny choć konsekwentny styl jazdy sprawił, iż w zeszłym roku ubiegał się nawet o mistrzostwo.

Szef zespołu Bob Bell skomentował: – Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem podpisania kontraktu z Robertem jako kierowcą zespołu Renault F1 na przyszły sezon. Od kiedy Robert zadebiutował w 2006 w Grand Prix, mieliśmy na niego oko jako na jednego na najbardziej naturalnie uzdolnionych młodych kierowców swojego pokolenia, co więcej pokazał swoją postawą że potrafi zrealizować ten potencjał tak więc to doskonała nowina że zapewniliśmy sobie jego występy w jednym z naszych aut w przyszłym sezonie. Renault ma wysokie ambicje i nadzieje na przyszłość i wierzymy że Robert zagra dużą rolę w ich materializacji.

Robert Kubica: – Jestem bardzo zadowolony że dołączę do Renault w sezonie 2010. Czuję że mam wyjątkową więź z tym zespołem bo w 2005 wygrałem World Series by Renault. To dało mi szansę testowania z zespołem w Barcelonie co potem przyczyniło się do mojego debiutu w F1. Wraz z zespołem mamy bardzo dużą wolę wygrywania i czuję się komfortowo z ich otwartą i przyjacielską naturą. Mam wysoką motywację i jestem optymistyczny, iż razem możemy być na czele stawki w przyszłym roku walcząc o mistrzostwo świata.

Źródło: WrumWrum

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.