Masz Suzuki Swift? Możesz mieć problem

suzuki swift 2005 800x600 wallpaper 10Jak informuje firma Suzuki, niektóre egzemplarze modelu Swift mogą mieć usterką i w związku z tym należy objąć je akcją naprawczą. W sumie chodzi o ponad 2,7 tys. aut.

W niektórych egzemplarzach samochodu Swift (wersja trzy- i pięciodrzwiowa o pojemności silnika: 1.3, 1.5 i 1.6) zachodzi podejrzenie, że z uwagi na niewłaściwy materiał zastosowany do produkcji wykładziny bagażnika możliwe jest szybkie korodowanie styków lampki bagażnika oraz mocowań tylnych pasów bezpieczeństwa. Wada ta po pewnym czasie może spowodować zmniejszenie wytrzymałości mocowań pasów, a podczas ewentualnego wypadku nawet ich pęknięcie.

Na polskim rynku omawiana kampania przywoławcza dotyczy 2 711 samochodów.

Oficjalny importer Suzuki powiadomi listownie właścicieli pojazdów objętych kampanią o konieczności sprawdzenia samochodu w autoryzowanej stacji obsługi. Wymiana wykładziny podłogowej, usunięcie substancji chemicznej z komory bagażnika, kontrola oraz zabezpieczenie wiązki lampki, a także ewentualna wymiana lampki i/lub tylnych pasów bezpieczeństwa, odbędą się na koszt producenta.

Źródło: UOKiK, Samar, fot: Netcarshow.com