Czy tak będzie wyglądał nowy Ford Mondeo?

car photo 338401 25glowneBrytyjski serwis motoryzacyjny Auto Express zaprezentował własną wizualizację Forda Mondeo nowej generacji. Według wiarygodnych źródeł samochód będzie pozycjonowany jeszcze wyżej niż dotychczas, oferując klientom piękną stylistykę oraz wydajne jednostki napędowe.

Ford Mondeo nowej generacji ma szansę zadebiutować w wersji koncepcyjnej w ciągu najbliższych 18 miesięcy, a premiera handlowa spodziewana jest w roku 2012. W porównaniu z poprzednikiem nie należy spodziewać się większych różnic cenowych.

Jednym z atutów nowego Mondeo będą nowoczesne silniki linii EcoBoost o podwyższonej efektywności procesu spalania, co zapewnia obniżenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji CO2 nawet o 20% w porównaniu z konwencjonalnymi silnikami benzynowymi o podobnej mocy.

Wiarygodne źródła twierdzą, że gama nowego Mondeo obok wersji sedan i kombi może wzbogacić się o model konkurujący z VW Passat CC.

Już podczas światowej premiery Mondeo obecnej generacji na targach Genewa 2007 szefowie marki podkreślali, że auto stanowi niewątpliwy skok jakościowy w dziedzinie gamy samochodów dużych ze znakiem Forda. W nowym Mondeo poprzeczka zostanie postawiona jeszcze wyżej.

Źródło: Samar.pl – Rafał Żaglewski, AutoExpress

4 komentarze do wpisu „Czy tak będzie wyglądał nowy Ford Mondeo?”

 1. Bardzo ładnie wygląda, dla rodziny idealny. Jak wyjdzie, to sobie takiego sprawie. Ciekawe jak kobiety go oceniają? Nie wiem, czy spodoba się mojej żonie

 2. Nawet Insygnia nie daje rady z mondeo z 2008-9
  to nastepna wersja forda rownież bedzie wyglądała jakby wymkneła sie ze standardów
  pozdrawiam posiadaczy forda
  auto pierwsza klasa

 3. Hmmm Ford zawsze był ,,u mnie na pozycji 1″
  silniki i zawieszenie jest bezkonkurencyjne do tego kinetic desing-rewelacja
  mondeo bylo marzeniem w wersji st
  ale nabede sobie s-max w wersji 2,2 titanium S

Możliwość komentowania jest wyłączona.