toyota mark x 17glowneKilka dni przed oficjalnym debiutem na Salonie Motoryzacyjnym w Tokio, Toyota ujawniła swój najnowszy “produkt” – Mark X, który jest średniej wielkości sedanem. Oprócz odświeżonego wyglądu zewnętrznego, zmodernizowano również deskę rozdzielczą i konsolę centralną.

2010 Toyota Mark X zasilana jest przez 3,5-litrową jednostkę V6 o mocy 318 KM, albo przez 2,5-litrowy motor, także V6 o mocy 203 KM, który do pierwszej setki przyspiesza w 8,4 sekundy. Oba silniki są połączone z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów wraz z łopatkami przy kierownicy. Co ciekawe, wersja 2,5 V6 może być oferowana z systemem napędu na wszystkie cztery koła.

Funkcje bezpieczeństwa to między innymi siedem poduszek powietrznych, system Cruise Control, Pre-Crash Safety System, Adaptive Front-lighting oraz Hill-start Assist Control.

Wewnątrz odnajdziemy oczywiście wysokiej klasy nawigacje + inteligenty system wspomagania parkowania, natomiast w bogatszej wersji premium, pojawi się dodatkowo możliwość wbudowania telewizji cyfrowej.

Ceny nowej Toyoty będą się rozpoczynać od 2 380 000 jenów, co daje około 17 600 euro. Za najbogatszą wersję przyjdzie nam zapłacić aż 3,8 miliona jenów (28 000 euro).

Źródło: WCF, Carscoop, ZerCustoms