9818836Niemieckie firmy Herpa Miniaturemodelle i Individual Karosseriebau postanowiły wskrzesić Trabanta. W tym celu zwróciły się do Nillsa Poschwatty, aby ten zadbał o odpowiednią stylistykę pojazdu.

Trzeba przyznać, że efekt końcowy jest zdumiewający. Jasnoniebieski kolor i kształt karoserii Trabanta nT, kojarzy się jednoznacznie z legendarną 601 w wersji Universal. Powiewem nowoczesności jest biały dach z panelami słonecznymi i okrągłe ledowe przednie reflektory.

Wnętrze zachowało prosty, surowy charakter. Mimo to na pokładzie znajdziemy klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby, centralny zamek a nawet elektryczny hamulec postojowy.

Do napędu nie służy już dwucylindrowy dwusuwowy silnik, a motor elektryczny. Według producenta prędkość maksymalna to 130 km/h. Teoretyczny zasięg wynosi 160 km.

3 komentarze
  1. Linia dachu troche zalatuje Fabią, ale co tam. Autko i tak jest ładne. Fajnie by było gdyby Trabi powrócil. pośród nudnych i podobnych nowych samochodów firma Herpa prezentuje coś zupełnie odmiennego nie niecodziennego. Nasz rynek motoryzacyjny stanie sie ciekwszy

Komentowanie zostało wyłączone.