mansory chopster porsche cayenne 5 glowneW hali numer 5, targów frankfurckich na stoisku tunera Mansory, będzie można spotkać bazujący na Porsche Cayenne Turbo S, model Chopster.

Szwajcarzy przyzwyczaili nas do niezwykłych koncepcji Cayenne. Zgodnie z tym, mamy do czynienia z muskularną maską i oryginalnym grillem, zakończonym nowym zderzakiem. Pod nadkola wpasowano kute 23-calowe aluminiowe felgi, których ramiona przypominają łopatki turbiny. W komplecie znajdują się opony Dunlop Sport Maxx GT o rozmiarze 315/25. Tylna część reprezentowana jest przez cztery końcówki sportowego układu wydechowego, zintegrowane z nowym zderzakiem. Nie obyło się, także bez olbrzymiego spojlera umieszczonego na dachu. Tym samym nadwozie uległo poszerzeniu o 80 mm, a środek ciężkość obniżono o 45 mm. Wszystkie komponenty karoserii, zostały wykonane z włókna węglowego.

Po zajęciu miejsca w jednym z czterech karbonowych foteli, zwrócimy uwagę na centralną konsolę przechodzącą płynnie w tunel napędowy. Wnętrze wykończone jest najwyższej jakości skórzaną tapicerką i włóknem węglowym. Poza tym wyposażenie obejmuje dwa monitory LCD, odtwarzacz DVD oraz podłączenie laptopa wraz z bezprzewodowym Internetem.

Źródło napędu stanowi zmodyfikowana jednostka V8 o pojemności 4.8 litra. Dzięki m.in. większej turbosprężarce, przeprogramowanemu ECU oraz innym filtrom powietrza, silnik generuje moc 710 KM. Maksymalny moment obrotowy to 900 Nm. Prędkość maksymalna osiąga wartość 302 km/h.

Źródło: ZerCustoms

3 komentarze
  1. Dodaj słówko brzydka. Mocny silnik nie jest w stanie zrekompensować wyglądu. Jedyne co wywarło na mnie wrażenie, to ogólna ilość zastosowanego karbonu wewnątrz i na zewnątrz.

Komentowanie zostało wyłączone.