bugatti galibier 2glowneWiedzieliśmy niewiele – tylko to, że ten samochód będzie wyposażony w 8 końcówek układu wydechowego. Aż do dzisiaj. Szanowni Państwo! Oto nowe Bugatti Galibier!

Według portalu 4WheelsNews, Galibier to czterodrzwiowe coupe, które “zadebiutowało” podczas prywatnego spotkania.

Sama nazwa związana jest z przesmykiem znajdującym się w Alpach po stronie francuskiej. W 1939 roku nazwano tak sedana Type 57C.

Pod maską Galibiera znajdziemy silnik W16, który pozwoli rozpędzić nowe Bugatti do 347 km/h. Nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego, a masa auta wynosi około 1900 kg (długość 5,28m).

Niestety, nie wiemy kiedy Galibier zadebiutuje. Na Frankfurt Motor Show próżno szukać stoiska Bugatti.

Źródło: Jalopnik, WCF

5 komentarzy
  1. Piękny, a nawet mogłbym uzyc określenia, że to dzieło sztuki:) fakt, coś ten tył z Panamery ma,ale podobieństw jest na tyle mało by stwierdzić, że jednak jest ładny w przeciwieństwie do Porsche gdzie tylna cześć burzy moim zdaniem całą linie auta. Może ten chromowany lakier to lekka przesada, ale na pewno bedzie opcja innego koloru. Wtedy mogłbym podziwiać ten samochód godzinami:) Nowe Bugatti na pewno wzbudzi wiele sensacji.

  2. pytając się różnych osób (między innymi kobiet), mówiąc, że jest brzydki. Bardzo brzydki:)

  3. Sensacyjny na pewno jest. Sprzeda się też świetnie, ale według mnie jest brzydszy od Veyrona. A Veyron według mnie też jest brzydki. EB110 było piękne.

Komentowanie zostało wyłączone.