lotus f1Lotus F1 otrzymał trzynaste miejsce w przyszłorocznej stawce Mistrzostw Świata Formuły 1. Szefem zespołu będzie Tony Fernandes, dyrektor obecnego sponsora Williamsa – Air Asia.

Szefem technicznym zostanie Mike Gascyone. Zespół będzie początkowo bazował w Norfolk w siedzibie Lotusa, ale docelowo centrum prac badawczo-rozwojowych powstanie w Sepang. Będą wykorzystywać silniki Coswortha.

jednak niewykluczone jest, że ekipa z Hiwnill, która również wysłała swoje zgłoszenie będzie czternastym zespołem w przyszłorocznej stawce. FIA chce bowiem rozpocząć rozmowy z obecnymi zespołami, aby powiększyć liczbę bolidów do 28 w sezonie 2010.

– FIA otrzymała imponujące podanie od BMW Sauber. Jednak zważywszy, że BMW ogłosiło swoje odejście przed sezonem 2010, nadal istnieją wątpliwości dotyczące przyszłego właściciela zespołu – czytamy w notatce FIA. – Niemniej FIA uważa, że aplikacja BMW jest na bardzo wysokim poziomie i będzie stanowiła konkurencyjnego uczestnika w mistrzostwach. Jako taki, zespół BMW Sauber otrzymał 14te miejsce w mistrzostwach, co oznacza że będzie miał możliwość wypełnić jakikolwiek wolny wakat który pojawi się w 2010 roku. Ponadto FIA uważa, że rozszerzenie stawki zespołów do czternastu będzie dobra opcją. FIA niezwłocznie rozpocznie negocjacje z obecnymi zespołami w sprawie odpowiednich zmian przepisów tak, aby powiększyć stawkę do 28 bolidów na pierwsze Grand Prix w 2010 roku.

Źródło: WrumWrum.pl, fot: ontheautomotive

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.