Mistrzowski roadster – Lamborghini Reventon

2024289 glowneJedną z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych nowości, jest z pewnością odkryta, słoneczna wersja Lamborghini Reventon pod nazwą Roadster.

Mierzący 4,7 m długości, 2,1 m szerokości i 1,1 metra wysokości pojazd, charakteryzuje się specjalnym, szarym matowym lakierem Reventon Grey.

W celu ułatwienia codziennych podróży, zawieszenie samochodu może zostać podniesione o 40 mm. Waga pojazdu to 1690 kg.

Po zajęciu miejsca w wygodnym fotelu, kierowca będzie miał do dyspozycji zestaw monitorów LCD, przekazujących informacje o samochodzie. Do wyboru są dwa tryby wyświetleń: tradycyjny z okrągłymi tarczami lub nowoczesny, prezentujący dane za pomocą słupków.

Pod maską drzemie 670 KM (8000 obr./min) produkowane przez jednostkę V12 o pojemności 6.5 litra. Maksymalny moment obrotowy to 660 Nm przy 6000 obr./min. Dzięki takim właściwościom, osiągnięcie 100 km/h ze startu zatrzymanego, zajmuje 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna to 330 km/h. Napęd przekazywany jest na cztery koła, za pośrednictwem zautomatyzowanej sześciostopniowej skrzyni e-gear.

Wyprodukowanych zostanie mniej niż 20 egzemplarzy Lamborghini Reventon Roadster. Za „podstawowy” model trzeba zapłacić 1,1 miliona Euro.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans, AutoBlog