felipe massa4Zespół Ferrari nie spodziewa się by Felipe Massa wrócił do kokpitu bolidu F1 przed startem nowego sezonu. Doniesienia płyną ze strony włoskiego teamu po wynikach badań przeprowadzonych na Brazylijczyku w poniedziałek w Miami.

Brazylijczyk odwiedził neurologiczną jednostkę intensywnej terapii w szpitalu Jackson Memorial w Miami celem dokładnego zbadania i oceny przez bardzo cenionego specjalistę -dr. Steve’a Olvey. Olvey miał ocenić szanse Massy na występy w dalszej części sezonu.

Prognozy są niezłe, ale zespół łagodzi optymistyczne informacje – w związku z planowanym na najbliższe dni zabiegiem chirurgicznym, zespół nie spodziewa się by Massa był w stanie ścigać się w 2009r.

‘Oczywiście, wyniki badań zostały ciepło przywitane w Maranello, w tym sensie, że zespół może liczyć w 100% na Felipe na start przyszłego sezonu” – głosi oświadczenie Ferrari

Massa ma mieć zabieg wszczepienia niedużej metalowej płytki w miejsce gdzie sprężyna uszkodziła jego czaszkę w trakcie kwalifikacji do GP Węgier. Po tej operacji, Brazylijczyk będzie w stanie rozpocząć rehabilitacje i ćwiczenia fizyczne, których unikał od swojego sierpniowego wypadku.

– Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tych wyników – mówi Massa. – Po małej operacji, którą przejdę w najbliższych dniach, będę końcu mógł ćwiczyć na siłowni i wrócić trochę do formy. Potem, będę mógł zacząć odrobinę testów w kartach.

– Na torze w bolidzie F1? No cóż, poruszajmy się krok za krokiem, na razie koncentruję się na rozpoczęciu aktywności fizycznej, co już samo w sobie jest miłym krokiem naprzód.

Ferrari w przeciągu najbliższych 48h podejmie decyzję, kto zasiądzie w drugim aucie w pozostałych wyścigach tego sezonu – obecny kierowca Luca Badoer w dwóch ostatnich wyścigach spisywał się znacznie poniżej oczekiwań.

Jako faworyt na dołączenie do zespołu wyłonił się Giancarlo Fisichella, ale we włoskich mediach pojawiają się sugestie jakoby Robert Kubica był również „bardzo poważną” ewentualnością.

Źródło: WrumWrum