Londyńskie taksówki na polskich drogach już w październiku!

1616287721ae5e84697bPierwsze egzemplarze charakterystycznych taksówek TX4, znanych z ulic Londynu, pojawią się w Polsce już od października. Dzięki silnej obecnie złotówce auto kosztuje poniżej 100 000 zł, a dodatkowo w promocji występuje pełen system multimedialny w cenie pojazdu.

Pierwsze TX4 w Polsce już w październiku
W następstwie rozmów prowadzonych na początku lata, pierwsze TX4 kupione przez klientów mają być Polsce już w październiku. To znaczy, że będą widoczne na polskich drogach późną jesienią.

„Jest za wcześnie by ujawnić szczegóły pierwszych zamówień, ponieważ każdy klient trzyma w wielkiej tajemnicy barwy i ostateczne wyposażenie swoich samochodów, jednak możemy potwierdzić że do końca roku pojawi się w polskich miastach ponad 50 samochodów TX4  – mówi Jacek Kurowski z firmy Dufort London Taxis (importer samochodów na Polskę).

„Zamówienia są podzielone według programu rozwojowego firm naszych klientów,  więc do końca przyszłego roku może być tych samochód nawet ponad 200. Rozmowy są prowadzone w wielu miastach w Polsce, gdzie każdy chciałby być pierwszym i w ten sposób być na czele użytkowników TX4.”

Cena nowego TX4, dzięki obecnie silnej złotówce, już poniżej 100 000 zł. Dodatkowo w promocji jest pełen system multimedialny w cenie samochodu
Klienci, którzy skorzystają z obecnie silnej złotówki mogą kupić nową TX4 nawet za 98 200 zł netto (*).

Dodatkowo w cenie samochodu importer TX4 na Polskę oferuje do końca września 2009 specjalnie dopracowany do TX4 pełen zestaw multimedialny. W zestawie jest ekran 9,5-calowy montowany za szybą, dzielącą kierowcę od pasażerów, razem z głośnikami. System jest obsługiwany przez odtwarzacz DVD, lub z pendrive umieszczonych w kabinie kierowcy i sterowanych pilotem.

System multimedialny może potencjalne wygenerować dodatkowe przychody dla właścicieli TX4, przychody z reklam mogą sięgnąć nawet 30% miesięcznej raty leasingowej. Dodając do tego przychody z reklam na nadwoziu samochodu, przychody z reklam mogą pokryć nawet 85% raty leasingowej.

System został rozwiązany tak, aby nie przeszkadzał kierowcy w pracy, ani zasłaniał  pasażerom  taxometru. Specjalna obudowa chroni przed dostępem do instalacji pasażerom.

Za niewielką dodatkową dopłatą w ofercie jest też system multimedialny obsługiwany przez Internet.

Opinia publiczna na temat TX4
Wprowadzony próbnie do ruch taksówkarskiego TX4 okazał się wielkim hitem w opinii klientów. Ponieważ był to samochód testowy więc nie licencjonowany na przewóz odpłatny, klienci losowo mieli przejazd gratis, w zamian za co wpisywali swoje opinie do specjalnej „książki gości”.

Oprócz unikalnego wyglądu samochodu, główne uwagi dotyczyły wygody wewnątrz taksówki. Klienci często zwracali uwagę, że na pięć miejsc siedzących dla pasażerów, było tez pięć pasów bezpieczeństwa.

„Nareszcie standardy europejskie w kraju który należy do Unii Europejskiej”

Nieoczekiwane komentarze dotyczyły samego kierowcy – kierowców było wielu, każdy pracował w normalnym trybie. Klienci zauważyli również wielką zmianę w zachowaniu kierowcy („wyjątkowo uprzejmy i miły”) był częsty komentarz wpisany do książki gości.

Sami właściciele firm taksówkarskich byli mile zaskoczeni przemianami chociażby w wyglądzie ich kierowców. „A jak miałbym się ubrać do tego samochodu?” była odpowiedź kierowców.

Być może widzimy początki pierwszych zawodowych taksówkarzy?

Nowe perspektywy cenowe TX4 dzięki wzmocnionej złotówce
Przy obecnie silnej złotówce nowy TX4 jest już dostępny poniżej 100 000zł netto. TX4 wersja Gold z silnikiem benzynowym, manualna skrzynia biegów – 98,200 zł netto  (119 804 zł brutto)
TX4 wersja Gold z silnikiem Diesla , manualna skrzynia biegów – 106 350zł netto (129,747 zł brutto)
TX4 wersja Gold z silnikiem Diesla, automatyczna skrzynia biegów – 114 050 zł netto (139 141 zł brutto)

Ceny są w przeliczeniu 1 EUR – 4,16 zł (cena ostateczna będzie zależna od kursu złotówki przy zawarciu umowy sprzedaży).

„Niewątpliwie na chwilę obecną jest to korzystny czas na zakup TX4 – mówi Jacek Kurowski, przedstawiciel producenta w naszym kraju. „Już są prowadzone zaawansowane rozmowy z kilkoma klientami w Polsce. ”

* Cena 98 200 zł dotyczy  TX4 z silnikiem benzynowym i manualną skrzynią biegów w wersji Gold (z najwyższym wyposażeniem)

Źródło: Samar, Dufort London Taxis