ford falcon gs 7 glowneAustralijski Ford Performance Vehicles w skrócie FPV przedstawił limitowane serie GS, sedana Falcon i sportowego pick-upa Ute.

Falcon GS na tle seryjnych braci, wyróżnia się jednym z sześciu specjalnych lakierów w połączeniu z „wyścigowymi” pasami. Pod nadkola wpasowano grafitowe 19-calowe aluminiowe felgi.

Pick-up Ute charakteryzuje się jednym z trzech oryginalnych kolorów i okolicznościowymi pasami, biegnącymi wzdłuż nadwozia. Wyjątkowe są także białe dziewiętnastocalowe aluminiowe felgi.

Wyposażenie wnętrza modeli obejmuje dwustrefową automatyczną klimatyzację, zestaw audio z możliwością podłączenia iPoda oraz łącznością Bluetooth. Nie obyło się także bez dodatkowych wskaźników, sygnowanych logo FPV.

Pod maskami znajdziemy jednostkę V8 o pojemności 5.4 litra. Co ciekawe, moc silników została zmniejszona z 423 do 405 KM. Maksymalny moment obrotowy osiąga wartość 551 Nm. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem 6-stopniowej manualnej skrzyni lub opcjonalnej sześciobiegowej automatycznej skrzyni.

Produkcja Forda Falcona GS zostanie ograniczona do 250 egzemplarzy. Podstawowa cena to w przeliczeniu 46,320$. Model Ute GS będzie jeszcze bardziej unikatowy, których powstanie jedynie 75 sztuk. Cena tej wersji to w przeliczeniu 42,100$.

Źródło: Carscoop

1 komentarz
  1. Patrząc na tego pick-upa, żal ściska człowieka, że takie cudo nie może trafić do Polski. Może nie jest najładniejszy, ale moc i moment tego silnika rekompensuje wszelkie niedostatki.

Komentowanie zostało wyłączone.