02 mini frankfurt live glowneZgodnie z zapowiedzią Mini przedstawiło odkrytą dwuosobową wersję koncepcyjnego modelu Coupe Concept, pod nazwą Roadster Concept.

Mierzący 3,71 m długości, 1,68 m szerokości i 1,36 metra wysokości, pojazd odznacza się zwartym nadwoziem. Za fotelami pasażerów znalazły się chromowane pałąki przeciwkapotażowe i ręcznie składany miękki dach. Mimo tego pojemność bagażnika nie uległa zmniejszeniu i wynosi nadal 250 litrów.

Wnętrze wykończone jest biało-czarną skórzaną tapicerką. W zestawie wskaźników znajdziemy dodatkowy zegar informujący o tym czy podróżujemy w sposób ekologiczny, kiedy zmienić lub zredukować bieg, jakie przyspieszenie G działa na samochód, przekazujący obroty silnika w formie wizualizacji bijącego serca oraz pozwala nam ustalić w jakim położeniu znajduje się inne zaprzyjaźnione Mini Roadster.

Pod maską znajdziemy turbodoładowaną (twin-scroll) jednostkę o pojemności 1.6 litra. Silnik generuje moc 175 KM. Maksymalny moment obrotowy to 240 Nm, który chwilowo może wzrosnąć do 260 Nm.

Według zapewnień producenta, wkrótce możemy spodziewać się produkcyjnej wersji modelu Roadster Concept.

Wideo Frankfurt 2009:

Wideo promocyjne:

Frankfurt 2009:

Materiały prasowe:

Źródło: WorldCarFans, Carscoop, AutoBlog