Grande dEValuacja PuntO

22 fiat punto evo glowneOd faceliftingu oczekujemy zazwyczaj poprawy stylistyki danego pojazdu. Czasem jednak zmiany przeradzają się w koszmar. Z takim przypadkiem mamy do czynienia w nowym Fiacie Grande Punto Evo.

Odświeżony model rozpoznamy po przemodelowanym przodzie z oryginalnym zderzakiem ze zintegrowanymi kierunkowskazami. Z tyłu dostrzec można nowe klosze lamp i plastikową nakładkę na zderzak z miejscem na tablicę rejestracyjną.

Deska rozdzielcza przypomina tą znaną z modelu Bravo. Dzięki temu kierowca ma do dyspozycji odmieniony zestaw wskaźników, panel automatycznej klimatyzacji i rozbudowany system Blue&Me TomTom, przekazujący informacje za pomocą kolorowego ekranu. W wyposażeniu opcjonalnym znajdą się nowe wzory i kolory tapicerek oraz foteli.

W gamie jednostek napędowych pojawi się silnik, zasilany metanem i benzyną. Według zapewnień producenta maksymalny zasięg takiego pojazdu to 1500 km, przy jednoczesnej emisji dwutlenku węgla równej 115 g/km. Dodatkowo, możemy spodziewać się wersji napędzanej gazem LPG.

Fiat Grande Punto Evo trafi do europejskich salonów w październiku.

Źródło: WorldCarFans, Carscoop, AutoBlog