Godny kontynuator – Porsche 911 Sport Classic

porsche 911 sport classic 4 glowneZgodnie z oczekiwaniami fanów, Porsche uzupełniło galerię zdjęć limitowanej do 250 egzemplarzy, edycji modelu 911 pod nazwą Sport Classic.

Zgodnie z wyglądem tylnego spojlera w kształcie „kaczego kupra”, inspiracji do powstania serii użyczyła legendarna Carrera 2.7 RS z 1973 roku. Poza tym samochód został zaopatrzony w nowy przedni spojler i oryginalne progi boczne. Poszerzoną o 44 milimetry tylną część nadwozia „posadzono” na czarnych pięcioramiennych 19-calowych aluminiowych felgach. Całości dopełnia szary lakier Sport Classic z jasnoszarymi „sportowymi” pasami, biegnącymi wzdłuż pokrywy bagażnika, dachu i klapy silnika.

Układ hamulcowy został wyposażony w ceramiczne tarcze Porsche Ceramic Composite Brakes PCCB, a zawieszenie obniżono o 20 milimetrów.

Wnętrze również utrzymane jest w klasycznym tonie. Ręcznie szyta skórzana tapicerka foteli Espresso Nature, idealnie współgra z szarą podsufitką i chromowanymi wykończeniami dźwigni zmiany biegów i rękojeści hamulca ręcznego.

Dysponujący mocą 408 KM pochodzącą z sześciocylindrowej jednostki o pojemności 3.8 litra, samochód pierwszą setkę osiąga po upływie 4,6 sekundy. Wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg po przekroczeniu 302 km/h. Średnie zużycie paliwa ma kształtować się na poziomie 10,6 litra na 100 km. Napęd przekazywany jest na tylne koła, za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej skrzyni.

Porsche 911 Sport Classic pojawi się w europejskich salonach w styczniu 2010 roku.

Źródło: Carscoop, WorldCarFans