giancarlo fisichella1Giancarlo Fisichella będzie kierowcą zespołu Ferrari podczas Grand Prix Włoch. Zespół Force India poinformował, że rozmowy z Ferrari rozpoczęły się w przeciągu ostatnich 24 godzin, kiedy stało się jasne, że Felipe Massa nie będzie już mógł startować w tym sezonie.

– Giancarlo i jego zespół menadżerski zwrócili się do mnie wczoraj z propozycja od Ferrari – poinformował Dr Vijay Mallya – właściciel Force India. – Dla włoskiego kierowcy miejsce w Ferrari jest jak marzenie i Giancarlo nie był wyjątkiem. Nikt nie powinien temu stać na drodze. Co więcej, porozumienie zapewni Giancarlo przyszłość w Ferrari na dłuższy okres czasu i byłoby niewłaściwym zagrażanie tego, w szczególności gdy Giancarlo zrobił tak wiele dla Force India

Force India ma mieć dług wobec Ferrari pozostały po umowie dostarczania silników która wygasła w zeszłym roku, jednak Mallya stwierdził iż czynniki komercyjne nie miały wpływu na tę decyzję.

– Chciałbym podkreślić fakt ze nie uzgodniliśmy żadnego rozwiązania finansowego z Ferrari. To porozumienie zostało zawarte wyłącznie w dobrej wierze, mając na uwadze przyszłość Giancarlo i ogólnie całego sportu. Konkurencyjny włoski kierowca za kółkiem Ferrari we Włoszech na torze Monza to bardzo pozytywne wieści dla Formuły 1, to tylko pomoże poprawić profil sportu w tych ciężkich czasach.

– Chcemy podziękować Giancarlo za całą jego pomoc przez te półtora sezonu i przede wszystkim za dostarczenie zespołowi pierwszych punktów w mistrzostwach świata prix w zeszłym tygodniu. Był integralną częścią zespołu i zawdzięczamy mu bardzo dużo za jego wkład za kulisami i jego postawę na torze. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości

– W Force India wierzymy, że to jest sport zespołowy i nawet usunięcie jednego bardzo ważnego elementu nie wpłynie znacząco na naszą postawę. Konkurencyjność zespołu, która widoczna była w Belgii, była rezultatem ciężkiej pracy w fabryce i tunelu aerodynamicznym, szykujemy dalsze usprawnienia na ostatnie wyścigi sezonu i jesteśmy pewnie, że uda nam się podtrzymać tę dobrą passę. Mamy nadzieję na mocny finisz w końcówce sezonu.

Force India nie podjęło jeszcze decyzji kto będzie jeździł obok Adriana Sutila do końca sezonu, choć najprawdopodobniej Vitantonio Liuzzi dostanie awans z pozycji kierowcy testowego.

Źródło: WrumWrum