Ford C-Max: bo rozmiar ma znaczenie

01 ford c max live frankfurt glowneNowy tydzień rozpoczęty, więc pora na kolejne nowości 63th International Motor Show we Frankfurcie. Paradę prowadzą Fordy C-Max i Grand C-Max.

Stylistyka przodu w obu przypadkach jest taka sama. Mamy więc do czynienia z ostro narysowanymi reflektorami i dużym trapezoidalnym wlotem powietrza przypominającym Fiestę. Różnice rozpoczynają się od słupków B, gdzie pięcioosobowa wersja posiada konwencjonalne drzwi, a siedmioosobowa odmiana Grand, wyposażona jest w przesuwany odpowiednik.

Pasażerowie C-Maxów mogą dowolnie kształtować liczbę foteli. Mniejszy model zaopatrzony jest z tyłu w trzy oddzielne siedzenia, które można składać, przesuwać i wyjmować w proporcjach 40/20/40. Równie dużymi możliwościami transportowymi dysponuje Grand, na pokładzie którego znajdziemy pięć niezależnych foteli. Dwuczęściowa reska rozdzielcza obu „braci” jest identyczna, w której naczelne miejsce zajmuje ekran systemu informacyjnego i rozbudowany zestaw audio firmy Sony. Poniżej znalazł się panel automatycznej klimatyzacji i dźwignia zmiany biegów. Ponadto kierowca ma do dyspozycji wskaźniki osadzone w dwóch głębokich tubach.

Gama jednostek napędowych będzie obejmowała po raz pierwszy, turbodoładowany benzynowy motor EcoBoost o pojemności 1.6 litra i mocy 150-180KM. W przyszłości dołączy także mniejsza jednostka o mocy 130 KM i dwulitrowy „potwór”, generujący moc 200 KM.

Rodzina Forda C-Max wjedzie do europejskich salonów pod koniec 2010 roku.

Wideo:

Źródło: WorldCarFans, Carscoop, AutoBlog