fernando alonso8Ferrari potwierdziło na swojej stronie internetowej, że ich kierowcami w sezonie 2010 będą Fernando Alonso i Felipe Massa. Hiszpan podpisał kontrakt z Ferrari na trzy lata.

Kimi Raikkonen opuści włoską ekipę wraz z końcem tego sezonu.

– Z przyjemnością witamy u siebie kierowcę, który pokazał swój niesamowity talent dwukrotnie zdobywając mistrzostwo świata – powiedział szef zespołu Stefano Domenicali. – Oczywiście dziękujemy Kimiemu za to wszystko co zrobił podczas swojego pobytu w Ferrari: w swoim pierwszym sezonie z nami zdołał zdobyć tytuł w klasyfikacji kierowców, czyniąc tym samym wkład w historię Ferrari. Odegrał również bardzo ważną rolę w zdobyciu mistrzostwa w klasyfikacji konstruktorów w 2007 i 2008 roku. Nawet podczas trudnego sezonu jak ten, zademonstrował wielki talent, z kilkoma wspaniałymi wynikami, w tym ze zwycięstwem na Spa i jesteśmy pewni, że będziemy mieli razem dobry okres w ostatnich trzech wyścigach tego sezonu.

– Za porozumieniem stron, zgodziliśmy się na rozwiązanie mojego kontraktu z Ferrari, który obowiązywał do końca sezonu 2010 – oświadczył Kimi Raikkonen. – Jest mi smutno, że rozstaję się z zespołem, z którym spędziłem trzy fantastyczne lata, podczas których wygrałem mnóstwo wyścigów. Zawsze się tutaj czułem jak w domu i będę miał wiele miłych wspomnień z tym zespołem.

Źródło: WrumWrum