Europejska premiera Bentley Mulsanne

8821060 glowneW sektorze Volkswagen Group odbyła się europejska premiera Bentleya Mulsanne, którego światowy pokaz, został przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z tym co widzieliśmy wcześniej, Mulsanne wyróżnia się czterema okrągłymi ledowymi reflektorami. W oczy rzucają się, także 20-calowe aluminiowe felgi, obute w opony o rozmiarze 265/45. W opcji znajduje się zestaw z 21-calowymi felgami.

Układ hamulcowy może zawierać ceramiczne tarcze o średnicy 420 mm z ośmioma tłoczkami z przodu i takie same tarcze o średnicy 393 mm i czterema tłoczkami na tylnej osi. Zawieszenie posiada trzy nastawy: normalny nazwany po prostu „Bentley”, sportowy i komfortowy.

Po zajęciu miejsca w skórzanych fotelach, naszym oczom ukarze się przepiękny widok. Bezkres najwyższej jakości drewna, harmonizujący ze skórzaną tapicerką, tworzą wyjątkową oprawę deski rozdzielczej. Ponadto do uszu dotrą dźwięki płynące z 14-głośnikowego zestawu audio z systemem DSP i sześciopłytową zmieniarką CD. Pakiet obejmuje również 40 GB dysk twardy i 8-calowy kolorowy ekran, znajdujący się między kratkami wentylacyjnymi. Jeśli czternaście głośników to za mało, możemy zamówić dwudziestogłośnikowy komplet firmy Naim o mocy 2200W. Mimo to najlepsza muzyka wydobywa się spod maski…

Napęd stanowi jednostka V8 o pojemności 6.75 litra. Dzięki podwójnemu turbodoładowaniu silnik generuje moc 512 KM. Maksymalny moment obrotowy równy 1020 Nm, dostępny jest przy 1800 obr./min. Napęd przekazywany jest na tylne koła, za pośrednictwem ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów firmy ZF.

Bentley Mulsanne trafi do sprzedaży w połowie 2010 roku.

Wideo Frankfurt 2009:

Wideo promocyjne 1:

Wideo promocyjne 2:

Źródło: AutoBlog, WorldCarFans, Carscoop